M.Migalski: Europosłowie, oddajmy część naszych uposażeń

6

Europoseł wystosował apel do polskich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego o przeznaczenie części uposażeń na wybrany przez wszystkich szczytny cel.

Treść apelu europosła Marka Migalskiego (za migalski.eu):

- reklama -

Szanowni Kandydaci,

w związku z obietnicą złożoną przeze mnie dzisiaj publicznie w poranku TVP Info, zwracam się do Państwa z apelem o rozważenie możliwości przeznaczenia części naszych uposażeń, po otrzymaniu mandatu w Parlamencie Europejskim, na wybrany szczytny cel.

Myślę, że możemy zgodzić się co do tego, że przekazanie pewnej kwoty z naszych uposażeń na wspólny cel – np. edukację czy służbę zdrowia – pozwoli na efektywną pomoc. Może nie zmieni to wiele w sensie budżetowym, jednak może zmienić wiele w podejściu ludzi do polityków. Być może dzięki temu ludzie będą chętniej uczestniczyć w wyborach, widząc, że podejmujemy realne działania w ich sprawach.

Mam nadzieję, że przychylicie się Państwo do mojego apelu.

 

publ. /ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także:

 

M. Migalski: Za dużo zarabiamy w PE. Jestem bardzo bogaty

– Uważam, że my, europosłowie, za dużo zarabiamy. W Parlamencie Europejskim zarabiamy trzy razy więcej niż polski prezydent – twierdzi europoseł.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

  1. Marek Migalski (PJN) zaoszczędził 43,2 tys. złotych i 318,5 tys. euro. Poseł posiada m.in. dom o powierzchni 108 mkw, wart pół miliona złotych, cztery mieszkania i działkę budowlaną o wartości 318 tys. złotych. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego Migalski zarobił 95,4 tys. euro, a dochód z tantiemów wyniósł 2,1 tys. złotych. Migalski jeździ Alfa Romeo 159 z 2011 roku.

  2. A ja oddałbym Migalskiego do lamusa, i to mawet za dopłatą. Myślę, że niejeden w tym mieście by się dorzucił.

  3. Zamknij sie migalski . Zamknij juz w koncu twoja glupia jadaczke . . Zostalo ci jeszcze 19 dni a potem wylecsz z Brukseli na zbity pysk ty pajacu . I skonczy sie twoje nudzenie . Gdzie opyliles twojego Lexa ? Juz tylko alfa . Juz dosc nachapales sie w Bruxeli . Teraz Meneken nasika ci na glowe i wrócisz do Szymocic ty pajacu . Ja ja ciebie nie cierpie ty bufonie . Najchetniej nakopalby ci tak do rzyci by zapamietal to do konca swoich dni ty sprzewawczyku i karierowiczowska kanalio

  4. henk

    Ciekawe dlaczego nie wpadł na taki pomysł na początku swojej kadencji. Wtedy to brał z kasy PE pełnymi garściami, a teraz zgrywa bohatera, bo wie że nie ma najmniejszych szans na kolejna kadencję, więc niczym nie ryzykuje. Ciekawe czy byłby skory teraz oddać część tych pieniędzy, które otrzymał przez ten czas kiedy był europosłem? Pewnie nie.

  5. aha

    Ciekawa jestem czy Migalski odda część kasy, jeśli miałoby się okazać, że będzie jedynym, który się zdecyduje – wtedy pewnie schowa głowę w piasek.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here