Na skrzyżowaniu Mariańskiej z Michejdy będzie rondo

5

Magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Mariańskiej. W ramach remontu m.in. na niebezpiecznym skrzyżowaniu z Michejdy powstanie rondo o średnicy 22 metrów.

 

- reklama -

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert upływa 16 maja br. Oferty można składać w raciborskim urzędzie miasta. Zakończenie prac przewidziano na 17 listopada 2014 roku.

 

 

 

 

Długość odcinka drogi zaplanowanej do remontu wynosi 1567,92 m. Na skrzyżowaniu z ul. Michejdy, tak jak apelowali mieszkańcy i zapowiadał prezydent Lenk, zaplanowano rondo o następujących parametrach:

– średnica zewnętrzna ronda – 22,00 m,
– średnica wyspy środkowej wraz z pierścieniem – 11,00 m,
– szerokość jezdni 5,50 m,

W planie przebudowy jest również powstanie ciągu pieszo-rowerowego o zmiennej szerokości od 2,00 m do 3,40 m.

 

/ps/

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

Mariańską czeka remont. Miasto pozyskało dofinansowanie

Długość przebudowanej ulicy Mariańskiej wyniesie 1,6 km. Zmodernizowany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe.

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. W materiale jest mowa o remoncie całej Mariańskiej, więc jest zdjęcie Mariańskiej, choć w innym miejscu niż ma powstać rondo. Samo rondo zostało pokazane na wycinku planu technicznego. Pozdrawiamy.
    Redakcja

  2. Do wtf : to nie jest to skrzyżowanie, które widać na zdjęciu. Chodzi o skrzyżowanie Mariańskiej z Michejdy, a to jest z ulicą Matejki…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here