Sukces G1 na Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych

0

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Raciborzu zdobyli 7 tytułów laureata oraz 2 tytuły finalisty na Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

 

- reklama -

16 kwietnia na wydziale Teologii Uniwersytetu Śląskiego odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Najlepsi gimnazjaliści ze szkół dwóch Delegatur Kuratorium – z Rybnika i Gliwic odebrali wyróżnienia z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Raciborzu po raz kolejny okazali się najlepsi w powiecie raciborskim, zdobywając 7 tytułów laureata oraz 2 tytuły finalisty i tym samym zapewnili swojej szkole piąte miejsce wśród gimnazjów podległych w/w delegaturom kuratorium.

Tegoroczny poziom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych był znacznie wyższy w porównaniu do lat ubiegłych, o czym świadczy zdecydowanie mniejsza liczba laureatów z poszczególnych przedmiotów. Tym większy jest sukces uczniów Gimnazjum nr 1, którzy znaleźli się w gronie laureatów i finalistów z 8 przedmiotów. Grzegorz Adamek został laureatem z fizyki, chemii oraz finalistą z matematyki; Natalia Zamkotowicz – laureatka z języka polskiego (po raz drugi) oraz finalistka z języka angielskiego. Rafał Zaremba – laureat z historii. Natalia Górecka – laureatka z języka niemieckiego, a Izabela Radwan i Mateusz Wilusz to laureaci z geografii. Wszyscy zdobywcy tytułów laureata zostali zwolnieni z danej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymując jednocześnie zaświadczenie z maksymalną liczbą punktów. Grzegorz Adamek, Natalia Zamkotowicz, Izabela Radwan, Mateusz Wilusz, Natalia Górecka oraz Rafał Zaremba nie będą też mieli problemów z dostaniem się do wybranych szkół ponadgimnazjalnych. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dużym sukcesem jest także I miejsce Alicji Rożnowskiej w VII edycji Międzyszkolnej Ligii Języka Angielskiego organizowanej przez Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Rybniku. W konkursie wzięło udział 58 gimnazjalistów z 8 powiatów.

Gimnazjum nr 1 od lat pomaga uczniom nie tylko w osiąganiu sukcesów naukowych, ale także sportowych i artystycznych. W tym roku szkolnym do sukcesów sportowych należy także zajęcie I miejsca w Rejonowych Zawodach w Piłce Koszykowej, a artystycznych – udział w projekcie „Światłem, barwą, kreską”, którego pomysłodawczynią jest dr Gabriela Habrom-Rokosz – wykładowca PWST w Raciborzu. Podsumowaniem pierwszego etapu tego projektu jest wystawa w RCK na ul. Chopina, na której można zobaczyć prace 46 uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here