Okolicznościowe wydanie w rocznicę urodzin św. JP II

Prezentacja okolicznościowego wydawnictwa „Miejsca Pamięci o Janie Pawle II na ziemi raciborskiej” odbędzie się 19 maja.

„Miejsca Pamięci o św. Janie Pawle II na ziemi raciborskiej” to publikacja przybliżająca ślady pozostałe po papieżu Polaku na ziemi raciborskiej. Znalazły się w niej wspomnienia Grzegorza i Konrada Piechów, świadków niezwykłej posługi kapłańskiej przyszłego papieża, dotyczące wizyt młodego Karola Wojtyły w Stodołach. Ponadto, publikacja zawiera informacje o miejscach, gdzie powstały pomniki papieża Polaka, również te żywe w postaci papieskich długowiecznych dębów. Przybliża także instytucje, którym nadano imię Jana Pawła II. W wydawnictwie nie zabrało miejsca na wspomnienie o pielgrzymkach do Polski oraz relację ks. Adama Rogalskiego z procesu kanonizacyjnego w Watykanie.

- reklama -
Promocja wydawnictwa „Miejsca Pamięci o Janie Pawle II na ziemi raciborskiej” 
odbędzie się 19 maja o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12
w Raciborzu. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny egzemplarz publikacji.
Publikacja bogata jest w ilustracje m.in. te zaprezentowane podczas wernisażu Adama Bujaka, przedstawiające wspólną drogę Wielkiego Duszpasterza i Polaków przez 25 lat pontyfikatu. Ksiądz Adam Rogalski w swoim wspomnieniu z kanonizacji pisze: „Kanonizacja to swego rodzaju sfinalizowanie nauczania Ojca Świętego. Pamiętam, że czytając przed laty Adhortację o świeckich, podkreśliłem słowa: „świat dziś pilnie potrzebuje świętych”. Jan Paweł pokazywał jak żyć i pracować, jak cierpieć i umierać, a nade wszystko pokazywał, że ten cel można osiągnąć. I wszystkiego tego dokonywał na naszych oczach”.  Zaś wydane przez Raciborskie Media z inicjatywy Krystiana Niewrzoła okolicznościowe opracowanie, stanowi swego rodzaju świadectwo działalności kapłana i papieża, Karola Wojtyły na raciborskiej ziemi, zapisane w miejscach i ludzkiej pamięci. Egzemplarze są bezpłatne. Mają trafić do szkół, parafii i  bibliotek.

Promocja wydania odbędzie się 19 maja, o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej  w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Prezentację publikacji poprzedzi prelekcja mgr Rafała Lazara pt. „Rys biograficzny św. Jana Pawła II”. Następnie ks. Adam Rogalski podzieli się z uczestnikami spotkania wspomnieniami z uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie. Każdy, kto weźmie udział w prezentacji tego okolicznościowego wydania, otrzyma bezpłatny egzemplarz. Wstęp jest wolny.

Wydawnictwo zawiera fotografie m.in. autorstwa Adama Bujaka.

Wydawca:

Patronat medialny:

  

Sponsorzy:

 

 
 

Cmentarz Jeruzalem w Raciborzu

/AZ, MaK/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że wydawca i autor podjęli ten temat. Myślę, iż w wielu miejscowościach też są miejsca pamięci i symbole które przez następne wieki będą przypominały pokoleniom wielkiego, świętego papieża z Polski.

  2. Żałujesz pieniędzy sponsorów – firm które zamówiły różne formy reklamy w wydawnictwie i na portalu. To nie z twojej ani z państwowej kasy pieniądze wyrzucone w błoto.Po prostu to środki od reklamodawców i to niewielkie – jak się dowiedziałem.Nikt nie pobrał honorarium. Realizatorzy tego pomysłu, oprócz drukarni, ofiarują swoją twórczość i pracę ku czci św. Jana Pawłowła II. A co Ty dobrego zrobiłeś?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here