Rozśpiewane przedszkolaki w bibliotece w Nędzy

0

Kilkudziesięciu młodych artystów zaprezentowało swój talent wokalny w konkursie "Rozśpiewanej biblioteki".

To już druga edycja konkursu piosenki przedszkolnej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy. W tym roku odbył się w ramach Tygodnia Bibliotek. – Biblioteka to już nie tylko wypożyczalnia książek, ale miejsce w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, które mają promować placówkę, promować czytelnictwo – mówiła dyrektor biblioteki w Nędzy Iwona Czorny. Młodzi artyści występowali w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Jury konkursowe oceniało nie tylko samo wykonanie, ale również ruch sceniczny, a nawet strój i rekwizyty.

- reklama -

 

 

 

 

Estera Brzoska z przedszkola w Łęgu zaśpiewała o "Ogródku Beatki". – Trochę się denerwuję, boję się, że się pomylę – przyznała dziewczynka przed występem. Wszystko poszło oczywiście wspaniale! Maja Wałach z przedszkola w Górkach Śląskich przyznała, że "fajnie jest śpiewać". – Bo można mieć wtedy karierę! – wytłumaczyła.

W II Konkursie Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewana Biblioteka" nagrodę specjalną w kategorii solista zdobyła Magdalena Machnik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach, w kategorii zespół – nagrodę specjalną zdobyły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie Książęcej (oddział w Łęgu) w składzie: Fabian Badura, Estera Brzoska, Roksana Koszela, Maria Hadam i Nadia Badura.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here