III Festiwal Nauki i Techniki w Gimnazjum Nr 5

0

Trzecia edycja Festiwalu Techniki i Nauki za nami. Cieszy nas, że w progi Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II zawitały setki gości. A wszystko zaczęło się od przyjazdu instruktorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ich pokaz i warsztaty plus atrakcje przygotowane przez uczniów gimnazjum cieszyły i bawiły rówieśników i młodszych kolegów z innych szkół. Pomysł przeprowadzenia festiwalu powstał dzięki współpracy naszej szkoły z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Od 2012 r. Gimnazjum Nr 5 jest członkiem Klubu Młodego Odkrywcy. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że szkoła to miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. Podczas naszego festiwalu proponujemy naukę przez zabawę, pokonywanie barier, integrowanie się ze społecznością lokalną.Festiwal oficjalnie otworzył dyrektor szkoły pan Dariusz Malinowski i zaprosił licznie przybyłych gości do wspólnej zabawy. Na podwórku szkolnym, w sali gimnastycznej, w auli i klasach równocześnie trwały różne konkursy, zajęcia i pokazy. Przed południem drużyny z klas V i VI szkół podstawowych wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. W sali Czarnego Teatru dla wszystkich chętnych odbywały się spektakle „Teatru Wyobraźni”. Na boisku szkolnym można było zobaczyć pokazy walk rycerskich, a nawet przebrać się w strój z epoki i poczuć atmosferę dawnych dziejów. Do czasów współczesnych goście przenosili się oglądając i biorąc udział w pasjonujących doświadczeniach chemicznych prezentowanych przez starszych kolegów. Można było wziąć udział w pokazie ratownictwa przedmedycznego i nauczyć się pierwszej pomocy. W sali gimnastycznej ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tańca prowadzone przez p. Manuelę Krzykałę, pokazy karate, warsztaty fryzjerskie oraz florystyczne.

W klasach znajdowały się przygotowane zadania z różnych dziedzin nauki: biologii, historii, fizyki, chemii, można było również sprawdzić się w grach logicznych i zręcznościowych.


Po południu odbył się konkurs młodych talentów artystycznych „Mam Talent”. Doskonały humor udzielił się wszystkim dzięki specjalnie zaproszonemu jury, któremu przewodniczył rockowy artysta trochę przypominający naszego pana dyrektora.

O godzinie 18:00 ruszył rodzinny bieg po szkole. Rodzinne i uczniowskie grupy miały określone zadania do wykonania, np. rozwiązywanie zagadek, układanek, doświadczenia i pokazy. Każde zadanie zostało ocenione, co w konsekwencji wyłoniło zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie.

- reklama -Podczas trwania wszystkich konkurencji i zabaw otwarta była kawiarenka, gdzie nieodpłatnie serwowano pyszne ciasta, tosty oraz napoje.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy – zapraszamy znowu serdecznie za rok!

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here