
Na jubileuszowy koncert zaprasza w najbliższy piątek. Z muzykami wystąpią artyści polskich scen: Joanna Wojnowska, Mieczysław Błaszczyk, Anita Maszczyk.

W programie piątkowego koncertu: muzyka operowa, operetkowa, musicalowa i rozrywkowa.
Kwartet Bramy Morawskiej jest zespołem instrumentalistów, muzyków o bardzo różnorodnych zainteresowaniach muzycznych. Dlatego kwartet prezentuje zarówno muzykę typu salonowego (tańce, romanse, potpourri itp.), jak i muzykę klasyczną, operę, operetkę, musical, balet i przeboje muzyki rozrywkowej.
Kwartet występował z powodzeniem w kraju i zagranicą, często współpracując z solistami oper i teatrów muzycznych, co dodatkowo uatrakcyjnia koncerty. Skład instrumentów (fortepian, skrzypce, wiolonczela i klarnet) nadaje ciekawą i rzadko spotykaną barwę brzmieniową.
– Nasza muzyka ma dawać czystą przyjemność – mówi Andrzej Rosół, założyciel zespołu. Jak dodaje, Kwartet Bramy Morawskiej to niecodzienny zespół instrumentalistów. – Większość kwartetów to grupy smyczkowe, nasz wzbogacony o fortepian i klarnet daje szczególne właściwości barwowe, zbliżające nasze wykonania do wykonania orkiestrowego – mówi założyciel.
Koncert już w najbliższy piątek 30 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej RCK przy ul. Chopina 21. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasach RCK, a także w Raciborskim Centrum Informacji przy ul. Długiej.
publ. /ps/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)






Kwartet gra fajnie, ale chyba za często pojawia się na masowych imprezach w mieście, bo ludzie się już nim znudzili chyba.