„Babiczok” zaprasza na zawody z okazji Dnia Dziecka

0

Babiczok to stawy, w których łowi się rekordowe okazy. Można tu złowić nie tylko karpie, ale i szczupaki czy węgorze.

Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego "Babiczok" zaprasza dzieci i młodzież na zawody wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Impreza już w najbliższą niedzielę 1 czerwca, początek godz. 10.00. A wszystko w malowniczym miejscu – na stawach Babiczoka w Babicach.

- reklama -

Na zakończenie zawodów po godz. 12.00 organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na wspólne grillowanie! Okolica jest bardzo przyjemna i ma swoich miłośników. – Impreza z okazji Dnia Dziecka w takim miejscu to strzał w dziesiątkę! To doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny! – zachwyca się pani Jolanta z Nędzy, która, jak mówi, w sezonie bywa na Babiczoku regularnie. – Mąż łowi, ja odpoczywam przy książce albo spaceruję – mówi.

Właśnie o to stowarzyszeniu chodzi najbardziej. Jego członkowie promują wędkarstwo, rekreację, sport i działanie na rzecz ochrony przyrody. Teren Babiczoka chętnie odwiedzają zarówno całe rodziny, jak i osoby szukające spokoju w otoczeniu natury. Jest gdzie pospacerować, zrobić grilla i odpocząć pod niedawno urządzoną drewnianą wiatą z ławami i stołami. Stowarzyszenie pomyślało także o osobach niepełnosprawnych – przy jednym ze stawów zbudowano stanowiska wędkarskie przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Babiczok to stawy, w których łowi się rekordowe okazy! Można tu złowić nie tylko karpie, ale i sandacze, szczupaki, węgorze, pstrągi, czy sumy. Mogą tu łowić wędkarze z białą kartą wędkarską znający gatunki ryb i okresy ochronne, którzy wykupią zezwolenia roczne albo kilkudniowe.

 

 

Babiczok to też miejsce wielu wędkarskich wydarzeń – w tym zawodów o randze ogólnopolskiej. Już niebawem, bo 7 i 8 czerwca odbędą się tam zawody o puchar portalu wędkarskiego "Pokaż rybę".

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here