Mirosław Sekuła w ogniu krytyki eurodeputowanego

9

Mirek. Kto jest Putinem w Twojej grze?! – grzmi Marek Plura na Marszałka Województwa Śląskiego 

Nasz Eurodeputowany w sposób bardzo zdecydowany zareagował na wypowiedzi Marszałka Województwa Śląskiego Mirosława Sekuły dotyczące problemu autonomii naszego regionu.

- reklama -

 

Odpowiedź jest pokłosiem wypowiedzi marszałka na Górze Świętej Anny, gdzie zasugerował on, że nawoływania do większego usamodzielnienia Śląska w konsekwencji mogą mięć finał podobny do działań separatystów na wschodzie Ukrainy. W wywiadzie dla Radia Opole marszałek jednoznacznie wypowiedział się przeciwko działaniom Ruchu Autonomii Śląska mówiąc – Polska nie może sobie pozwolić na żadne eksperymenty dotyczące federalizacji. Jest to szczególnie widoczne w tym roku, gdy Rosja próbuje wymusić na Ukrainie federalizację. Musimy przemyśleć wszystkie pomysły dla Śląska i powiedzieć jasno – jego przyszłość jest tylko w unitarnej Polsce.

 

 

 Europoseł Marek Plura jest pomysłodawcą projektu ustawy przyznającej Ślązakom miano mniejszości etnicznych

 

Europoseł Marek Plura pisząc list otwarty publikowany na łamach Dziennika Zachodniego zapytuje Sekułę – Czyim agentem wpływu jest według ciebie RAŚ? Kto jest Putinem w Twojej grze – Prezydent Niemiec, czy może Czech? Eurodeputowany jest przekonany, że porównania marszałka województwa są wysoce chybione i niestosowne. Według niego Mirosław Sekuła stawia na równi demokratyczne dążenia obywateli polskich do reformy ustrojowej i brutalnej ingerencji Rosji w sprawy państwa sąsiedniego. Na to nie może być zgody. Zwłaszcza, że czyni to jako reprezentant województwa , które swą nazwą nawiązuje do autonomicznego województwa śląskiego w międzywojennej Rzeczpospolitej.

 

Leszek Iwulski

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Wręcz przeciwnie – p. Sekuła nie jest samodzielnym i myślącym politykiem (o ile taki w ogóle istnieje). Sekuła wykonuje tylko rozkazy i dyrektywy swoich mocodawców. Jest kolejnym przykładem próby zarządzenia Śląskiem z Warszawy. Biorąc pod uwagę różnicę skal – to taki drugi nasłany Grażynski.

    Ale to juz długo nie potrwa. W końcu żyjący tu mieszkańcy zrozumieją, że potrafią dużo lepiej się samo-rządzić… Oby tylko więcej było takicih jak poseł Plura, mających odwagę mówić głosno to, co należy.

  2. Przypomnę,że europosel Plura miał najsłabszy wynik wśród europosłów,jest członkiem nielegalnego SONŚ,nie lubi literatury polskiej.Czyje rozkazywykonuje niech POprzednik sobie odpowie?

  3. A ja popieram i pozdrawiam europosła. Tak trzymać, ktoś powinien poszerzyć horyzonty szefowi komisji śledczej, który na nasze nieszczęście sprawuje urząd marszałka województwa śląskiego.

  4. Poseł Plura jest jaki jest ale to jedyny obrońca śląskości w sejmie! Nie do sie Gorolom i upomino sie o prawa Ślonzokow, kierzi som traktowani przez Polokow jako drugo kategoria ludzi (sporo majom nikierzi Polocy wspolnego w tym zakresie z nazistami, ale oczywiście jest też cało masa Polokow, kierzi som wporzondku do Ślonzkowow!).
    Ale widza, że na tym forum sie odezwoł jakiś dyżurny Wielki Polok pod roztomańtymi nickami i najyżdżo na nos! Nie domy sie Ślonzoki! A tyn Gorlo se może fandzolic fleki o tym, że my Niymce i zakamuflowano opcyja, hahahahah 😀

  5. A marszałek Sekuła to chyba najgorszy z marszałków w historii województwa – taki ani by pachołek warszawy, zrobi co mu kożom, bele zyskac uznanie i jaki ministerialne stanowisko, ale przi wyborcach mo przesrane – służba zdrowia, kolejorze, rolniki, prowincja, urzyndniki go nie lubiom a w Zabrzu jak startowoł 4 lata tymu w samorzondowych, to mioł śmiyszny wynik ;/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here