II Międzynarodowa Gala „Filar Ziemi Raciborskiej”

0

Firmy zasłużone dla społecznego i gospodarczego rozwoju Raciborza odbiorą statuetki.

 

- reklama -

 

To już szósta edycja konkursu, którego inicjatorem jest Raciborska Izba Gospodarcza. Od ubiegłego roku przedsięwzięcie to ma charakter międzynarodowy. Przypomnijmy, że w 2013 r. z okazji 20-lecia współpracy transgranicznej Raciborskiej Izby Gospodarczej i Okresní Hospodářskiej Komory, uhonorowani zostali przedsiębiorcy z pogranicza polsko-czeskiego. W tym roku uroczystość będzie stanowić imprezę towarzyszącą VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy, której  organizatorem jest Instytut Energetyki Odnawialnej we współpracy z Miastem Racibórz oraz Raciborską Izbą Gospodarczą. Gala odbędzie się w reprezentacyjnym Domu Strzeleckim RAFAKO, przy ul. Łąkowej 33.

Nagroda wręczana jest w formie statuetki, która przedstawia filar (słowo pochodzi od łacińskiego „pilar”), symbolizujący ostoję i podporę, w tym przypadku naszej raciborskiej gospodarki i życia społecznego. Ponadto na statuetce znajduje się gałązka liścia laurowego, która już od starożytnych czasów uważana była za znak zwycięstwa w równej walce bowiem wierzono, iż pochodzi z boskiego drzewa Apollina. Regionalnym akcentem wyróżnienia jest raciborska renesansowa Baszta Miejska, która jak warto przypomnieć stanowi również część składową loga Miasta Racibórz. Organizatorami II Międzynarodowej Gali „Filar Ziemi Raciborskiej” są Raciborska Izba Gospodarcza, Miasto Racibórz, Powiat Raciborski i Okresni Hospodarska Komora Opava. Uroczystość rozpoczyna się o godzinie 18.30. Impreza ma charakter zamknięty.

 

publ. /ps/

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

Rafako podpisało kontrakt z firmą Erbud na wykonanie robót budowlanych, dostaw i usług w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Zakładach Azotowych Kędzierzyn.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here