Upał, a ludzie bez wody. Krzanowice mają problem

1

– To jakiś test na to jak długo wytrzymamy? – pyta oburzony wiceprzewodniczący rady miejskiej, Jan Lach. 

– Od miesiąca jakość dostarczanej wody przez Zakład Gospodarki Komunalnej jest beznadziejna. Woda jest brudna. O ile jest, bo przez ostatnie dwa tygodnie wody częściej nie było niż była – żalił się podczas sesji rady miejskiej Krzanowice Jan Lach. – Ciśnienie w rurach jest tak niskie, że woda nie leci. To skandal, żeby w taki upał nie było wody i żebym musiał biegać po mineralną żeby się wykąpać – dodaje. Inni radni zgodzili się z wiceprzewodniczącym. W ostatnim czasie przyjmują mnóstwo skarg od mieszkańców. Kiedy dzwonią do kierownika ZGK to dowiadują się, że nie ma żadnej awarii. Zbyt duży popyt na wodę spowodował, że Zakład musiał zainstalować dodatkową, trzecią pompę.

- reklama -

 

Jednak prace przy montażu miały potrwać tydzień, a tymczasem wody nadal jest jak na lekarstwo. – Wiem od kierownika, że w taki upał jest problem z napełnieniem zbiornika – powiedział burmistrz Manfred Abrahamczyk. Dyskusja na temat braku wody pojawiła się w związku z uchwałą w sprawie zmiany regulaminu na dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków. Radni przyjęli regulamin, ale zapowiedzieli, że będą żądać jakiejś rekompensaty oraz określenia sposobu reklamacji. Ustalono już termin komisji, której gościem ma być kierownik ZGK. 

 

 

/Paulina Krupińska/

 

 

———————————————————————-

Polecamy również:

 

Dzięki asystentowi rodziny w gminie jest mniej bezrobotnych

Gdyby nie oni, wiele spraw nie wyszłoby na jaw. Ośrodek Społeczny w Krzanowicach chwali się asystentem rodziny.

Międzynarodowe zawody konne w Krzanowicach

Ciekawie zapowiada się najbliższy weekend w krzanowickim MOK. Zawodom konnym w skokach przez przeszkody towarzyszyć będą m.in. pokaz kowalstwa czy zabawy taneczne.

Gdzie się podziało 1000 książek z gminnej biblioteki?

Radni z Krzanowic wyczytali w raporcie Gminnej Biblioteki Publicznej, że ze zbiorów wycofano 1000 sztuk książek.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here