Czas na róże czyli kolejna odsłona Małej Akademii Sztuki

0

Czytelnicy odwiedzający EUREKĘ – Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży zdążyli przyzwyczaić się do widoku grupy pasjonatów rękodzieła.

 

- reklama -

Od kwietnia trwają tu warsztaty Małej Akademii Sztuki – projektu realizowanego w ramach Programu „Wolontariat Rodzinny” prowadzonego przez Fundację PZU oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Tym razem, już po raz drugi usłyszeć można było szelest składanej krepiny. Jest to rodzaj bibuły marszczonej, charakteryzującej się możliwością stałego odkształcenia. Krepina jest grubsza a jej kolory są bardziej nasycone niż tradycyjna bibuła, dlatego idealnie nadaje się do robienia florystycznych dekoracji. W trakcie warsztatów, sztuki tej uczyły wolontariuszki: Izabela i Oliwia Pytlik. I chociaż na początku szło nieco opornie to już po chwili spod palców uczestniczek warsztatów zaczęły wyłaniać się piękne róże.

 

Jak się okazuje chcieć to móc, a źródłem wszelkich osiągnięć jest wola, by być tak dobrym, jak to tylko możliwe. „Mała Akademia Sztuki” zaprasza na warsztaty tworzenia ozdób z filcu (21 czerwca) a także warsztatów decoupages (28 czerwca). Zapisy przyjmowane są osobiście w Bibliotece ul. Kasprowicza 12 lub telefonicznie pod nr 32 415 35 88 (ilość miejsc ograniczona).

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here