Prezentacje grup z RCK drugiego dnia Dni Raciborza

2

Tancerze "Skazy", wokalistki "Perspektywy", młodzi instrumentaliści z orkiestry młodzieżowej drugiego dnia Dni Raciborza.

 

- reklama -

Manuela Krzykała, instruktorka i choreografka "Skazy" popis swoich grup rozpoczęła od rozruszania całej publiczności. I młodsi, i ci trochę starsi chętnie włączyli się w "zbiorowe taneczne szaleństwo". Młodzi tancerze "Skazy" pokazali co potrafią nie na scenie, ale bliżej publiczności – na murawie stadionu raciborskiego OSiR-u. Od hip-hopu, przez jazz i balet po popping – "Skaza" słynie z różnorodności i żywiołowości.

Natalia, Wiktoria i Magda tańczą w grupie jazz. – To wspaniały zespół, który jest prowadzony przez świetnych instruktorów. I cudowne jest to, że możemy wystąpić przed taką publicznością – cieszyła się tancerka Natalia. – Moja mama dowiedziała się, że pani Manuela tworzy w RCK kolejną grupę taneczną, spytała czy nie chciałabym wrócić do tańca, bo ja od dziecka tańczę! No i zapisała mnie – wyjaśnia Wiktoria. – Tańczę, bo to lubię. Taniec pozwala mi wyrazić siebie. A poza tym, to świetny sposób dbania o kondycję – stwierdziła Magda.   

o "Skazie" przed widownią raciborskiego OSiR-u wystąpiła najstarsza grupa zespołu wokalnego "Perspektywa". Dziewczyny pod okiem instruktorki RCK Alicji Ploch-Burdy ćwiczą już od kilku lat i zbierają laury na wielu prestiżowych konkursach i przeglądach.

Młodzieżowa Orkiestra RCK to grupa młodych, zaangażowanych i pełnych pasji instrumentalistów z dyrygentem Henrykiem Krótkim na czele. Niedawno orkiestra święciła swój pierwszy poważny sukces zajmując drugie miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

 

publ. /ps/

 

 ———————————————

 

zobacz także:

 

Najmłodsza i średnia grupa "Perspektywy" oraz fantastyczna grupa "60 +" – to muzyczna reprezentacja RCK pierwszego dnia Dni Raciborza.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Trochę to dziwne i może nawet żenujące, że tancerki tańczące w cenrtum KULTURY(!) są porozbierane jak ich koleżanki w domach publicznych… Troche klasy, panie.

  2. Gratuluję inteligencji!!!! Jak można stroje dzieci i młodzieży robiącej coś dobrego,coś pozytywnego porównać do ubioru pań z domu publicznego. Z której strony??? A może czas wybrać się na wycieczkę a potem rzucać porównaniami??!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here