Bajm na zakończenie Dni Raciborza

1

Beata Kozidrak ze swoją grupą była gwiazdą tegorocznego święta miasta. Tuż po Bajm był pokaz fajerwerków.

Bajm na scenie muzycznej występuje już od 1978 roku, zatem ponad 35 lat. W tym czasie zmieniali się członkowie zespołu, kompozytorzy, autorzy tekstów. Wraz ze zmianami ustrojowymi, zmieniał się także repertuar. Od ballady, przez bardziej surowe i politycznie zaangażowane granie w latach 80-tych, przez pop do tzw. optymistycznego pop-rocka. Jedno w zespole się nie zmieniało – zawsze ta sama Beata Kozidrak. Wraz z zespołem nagrała trzynaście płyt, ostatnią w 2012 roku pt. Blondynka.

- reklama -

Zespół koncertował w wielu krajach świata. Po wydaniu ostatniej płyty  koncertował m.in.  dla Polonii w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, a także w Czechach i Słowacji.

 

 

Od 1998 roku Beata Kozidrak realizuje się takę jako wokalistka solowa.
Wydaje płyty i zrzesza coraz więcej fanów.  
 
 
W ubiegłym roku zespół wyruszył w swoją pierwszą akustyczno-elektryczną
trasę koncertową po Polsce. 
 
 
 

 

W Raciborzu na koncercie w ramach Dni Raciborza Bajm zaprezentował głównie swoje największe przeboje, które przyniosły sławę zespołowi. Tak wypełnionego, niemal po brzegi, stadionu OSiR raciborzanie dawno nie widzieli. Koncert zakończył tradycyjnie pokaz sztucznych ogni. 

 

//i/

 

 

————————————————————–

Zobacz relacje z pozostałych imprez, które odbyły się w ramach DNI RACIBORZA 2014:

 

Kontynuatorzy legendarnego ELO i goście z Czech zrobili furorę podczas finału pierwszego dnia "Dni Raciborza" [FOTORELACJA]

Znany aktor nie po raz pierwszy odtworzył w Raciborzu postać króla – zwycięzcy spod Wiednia [FOTORELACJA]
 
 
 
 
 
Tancerze "Skazy", wokalistki "Perspektywy", młodzi instrumentaliści z orkiestry młodzieżowej drugiego dnia Dni Raciborza.
 
 
 
 
 
Antoni Książek przez najbliższy rok będzie zasiadał na tronie bractwa. Zastąpił ustępującego Kazimierza Domasińskiego.
 
 
 
 
 
Prezentacja zespołów z RCK na Dniach Raciborza zakończyła się koncertem zespołu Agent Purple. 
 
 
 
 
 
W ciągu dwóch dni załogi pokonają maratońską trasę o długości 42 kilometrów, by w niedzielę dotrzeć do Kędzierzyna-Koźla.
 
 
 
 
 
Mimo kapryśnej pogody na dorocznym jarmarku na pl. Dominikańskim kupujących nie brakuje. Wystawiany asortyment to m.in. kulinaria, zabawki, rękodzieło, odzież czy sztuka.
 
 
 
 
 
Na starcie stanęły takie drużyny jak np. Nowe Imperium czy Rycerze Ortalionu. Wygrywa ta, która w najkrótszym czasie zbierze 6 punktów.

 

 

 

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Jaki jest sens wrzucania 30 takich samych zdjęć Beaty Kozidrak. Dotarłam do końca raczej ze zniecierpliwieniem. A pozostałych członków zespołu fotograf nie zauważył. A szkoda.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here