
Wielu zawodników zajęło pierwsze miejsca. Łamatorzy najlepiej czują się w konkurencji fighting.
22 czerwca w katowickiej hali MOSIR miało miejsce podsumowanie Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu sportowym 2013/2014. Zawodnicy raciborskiego Klubu Łamator wystartowali we wszystkich edycjach a zdobyte punkty pozwoliły im zająć czołowe miejsca:
Konkurencja fighting
Staniewicz Karol 1m kat +44
Smołka Weronika 3m kat 38kg
Grzeszczyk Julia 2m kat 44kg
Białek Maksymilian 1m 32kg
Rybka Dominik 3m 35kg
Konkurencja ne waza
Jedrzejczak Roman 1m kat 60
Kwapisz Anna 1m kat 52kg
Konkurencja semicontact
Jędrzejczak Roman 1m kat 66
W tym samym dniu rozegrany został także Turniej Dzieci w którym to wystartowali najmłodsi zawodnicy raciborskiego klubu:
Konkurencja Fighting
Smołka Weronika 3m kat 36-39
Kosmala Ignacy 1m kat 24-26
Kmiecik Jakub 1m kat 21-23
Woskowski Radosław 2m kat 21-23
Hajduga Nadia 2m kat 16-20
Świerczewska Emilia 1m kat 30-31
Staniewicz Karol 1m kat 51-52
Nieco starsi zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Śląska w Ju-jitsu Sportowym Kadetów i Młodzieżowców:
Konkurencja Ne waza
Świerczewski Filip 1m kat 50kg
Świerczewski Filip 1m kat 55kg
Czarnecki Kamil 1m kat 41kg
Jędzrzejczak Roman 1m kat 66kg
Konkurencja Fighting
Czarnecki Kamil 1m kat 41kg
Mistrzostwa Śląska Młodzieżowców
Konkurencja Ne waza
Bordo Kamil 1m kat 56kg
Bordo Kamil 1m kat 62kg
Nastuła Dominik 3m kat 56kg
Kwapisz Anna 1m kat 55kg
Anna otrzymała puchar za najlepszą zawodniczkę turnieju młodzieżowców. – Zawodnicy pokazali, iż cały czas są w świetnej formie. Mamy nadzieję, że zdobyte punkty pozwolą im się zakwalifikować do Kadry Polski i wystartować w międzynarodowych zawodach. To już ostatnie zawody przed wakacjami, teraz czas na zasłużony odpoczynek po tak intensywnym sezonie. Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc oraz Miasta Racibórz i firmy Eko-Okna za wsparcie – mówi prezes Tomasz Jabłonka.
/p/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)



