Strażacy z Modzurowa na Dniu Otwartym w „Strefie” [ZDJĘCIA]

0

Na placu przy klubie osiedlowym "Strefa" w Raciborzu odbyły się pokazy strażackie oraz gry i zabawy.

Przy ul. Żółkiewskiego wydarzył się wypadek. Ranną młodą kobietę uwięzioną w samochodzie za pomocą specjalistycznego sprzętu musieli wydostać strażacy OSP. Na szczęście był to tylko bardzo ciekawy pokaz ratownictwa drogowego, jaki zaprezentowali strażacy-ochotnicy z Modzurowa na zaproszenie Klubu dla Młodzieży "Strefa". Nie tylko ten punkt programu Dnia Otwartego cieszył się dużym zainteresowaniem.

- reklama -

Dzień Otwarty jest w Klubie dla Młodzieży "Strefa" organizowany co roku. Jego wychowankowie mogą się wtedy pochwalić tym, czego nauczyli się w klubie w ostatnim roku. Ich umiejętności podziwiali zarówno rówieśnicy – koleżanki i koledzy ze szkoły czy podwórka i znajomi poznani właśnie w "Strefie", jak i rodzice i opiekunowie. Jak zwykle była świetna zabawa przy pokazach tanecznych, ale w tym roku organizatorzy zaskoczyli też pokazem ratownictwa drogowego zaprzyjaźnionej jednostki OSP z Modzurowa, a także pokazem samochodów tuningowanych "ryczącymi" 500 końmi pod maską!  

 

 

Dzieci pani Kornelii Benek odwiedzają "Strefę" od wielu lat. – To wspaniałe miejsce, w którym dzieci mogą ciekawie spędzić wolny czas – mówi. To właśnie w "Strefie" jej syn Darek zaraził sie pasją do break-dance'a i teraz jest już prawdziwym mistrzem! Wiktoria Bielicka trafiła do "Strefy", bo wiele dobrego o klubie słyszała od znajomych. I jak podkreśla, nie mogło jej zabraknąć również podczas Dnia Otwartego. – Bardzo podobały mi się szczególnie pokazy taneczne. Były świetne, bardzo mnie zainteresowały – stwierdziła.

Jaki jest cel Dnia Otwartego w "Strefie"? – pytały młode dziennikarki z sekcji dziennikarskiej prowadzonej w klubie przez Sabinę Mostek. – Robimy to przede wszystkim po to, by młodzież, która dotąd nie korzystała z naszej oferty mogła się z nią zapoznać. Ale impreza jest też dla rodziców i opiekunów naszych wychowanków, by mogli zobaczyć jak ich pociechy spędzają tutaj czas, jakie mają możliwości i jak rozwijają swoje zainteresowania – mówiła Magdalena Gorażdża, wychowawca w "Strefie".

Klub mieści się przy ul. Żółkiewskiego 22, działa od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 19.00, wszystkie zajęcia są bezpłatne. "Strefę" prowadzi Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń". Działalność placówki możliwa jest dzięki środkom raciborskiego Urzędu Miasta, Fundacji Wspólna Droga i ludziom o wielkich sercach, którzy decydują się przekazać stowarzyszeniu 1 % swojego podatku.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here