Powódź stulecia: To już 17 lat

12

Mija 17 lat od czasu jednych z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Raciborza, kiedy połowa miasta znalazła się pod wodą. Zobacz wstrząsające filmy z powodzi stulecia .

8 lipca fala powodziowa dotarła do Raciborza i przez następne  dni zalała miasto (m.in. dworzec PKP, pocztę, dzielnice Ostróg i Płonię oraz część śródmieścia). W ciągu dwóch dni woda podniosła się w mieście o ponad trzy metry, przy czym nie wiadomo o ile dokładnie, bo wodowskaz w Raciborzu-Miedoni został zalany całkowicie i nastąpiła przerwa w odczytach. Zobacz wideo i zdjęcia z tamtych tragicznych wydarzeń – powódź 1997 w Raciborzu

- reklama -

 

 

 

 

 

wykorzystano materiały z serwisu youtube autorstwa użytkowników radek tomczak, W. Ch oraz bernatek66

 

publ. /ps/

 

 

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Co artykuł to czepiacie się kogoś ze „stołka”.Jak jesteś taki mądry to idź sam rządzić !A może wybierzesz kogoś z PiS-u,co?To wygonią wszystkich inwestorów i zostaniem tylko z naszym kartofliskiem za chałupą!Nie mamy własnego przemysłu,gospodarka oparta na 200 tysiącach firm gipsowo-kartonowych,a ty czego byś chciał???Mądrych władz?Toż władza jest wybierana z naszego wspaniałego,polskiego społeczeństwa!To muszą być przecież mądrzy ludzie,bo POLACY.CO NIE???

  2. Trafiłeś w dziesiątkę.Tak na z PiS u bym zagłosował.Jak w 2005 PiS doszło do władzy to też tacy jak ty lemingi i playfusy itp straszyli że PiS zarznie gospodarkę w krótkim czasie .Tylko wasze klamstwa nie potwierdzily się w praktyce.A w rzeczywistosci było dokładnie odwrotnie ogromny wzrost gospodarczy 1.2 mln nowych miejsc pracy i wzrost godpodarczy przeszło 6% i dlug publiczny dwa razy mniejszy niż obecnie.

  3. Pamiętam jak chyba w 2006 r za rządów Pis przyjechała do Raciborza koleżanka która wyjechała do niemiec kilka lat wczesniej i mówiła że w niemczech się dużo mówiło wtedy o dużym rozwoju polskiej gospodarki .Mówiła to z podziwem.Gdy PO doszlo do wladzy doprowadziło do ruiny prawie wszystko czego się dotkneli

  4. Jak jesteśmy przy RFN to proponuje zobaczyć na youtube wszytkim którzy tego nie widzieli wysrarczy wpisac do wyszukiwarki na tube Tusk wygwizdany w Berlinie .

  5. Do ponizej .Gdzie ty widzsz obrażanie we wpisie .Albo z toba jest coś nie tak.Choc ja sie domyślam wy na caly pis takie teksty na okrągło to wasza strategia w stylu mowa nienawiści itd.A jak od was ida teksty o dorzynaniu watachy od bydła ludzi wyzywa jak niejaki pseudo profesor bez profesury to jest ok oczywiscie. Kłamiecie w zywe oczy i myslicie że wasze klamstwa dalej beda za prawdę przyjmowanw to sie chyba jednak mylisz.A wmawianie innym ze robia coś złego jak ty robisz jest niemoralne .

  6. Najlepszą kulture to ma tusk nazywajac miliony ludzi moherami .Kulture ma Bartoszewski nazywając ludzi z innej opcji politycznej byłem.Dobrze w zwiazku z tym posłanka nazwała go pastuchem.Niejaki niesiolowski ten to w kulturze bije rekordy razem z palikotem.

  7. Dlaczego jeżeli ktoś skrytykuje np. na PiS to pewnie musi być za PO???To jest jakieś chore!Myślicie,że jakieś PO lub PiS może wyciągnąć nasz kraj z szamba?Wy chyba naprawdę w takie brednie,sorry CUDA wierzycie.Co? Z resztą …szkoda się wykłócać o przegranych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here