Raciborzanie biegali w Opolu

0

Przedstawiciele powiatu raciborskiego wzięli udział w XII edycji Bieg Opolski, który odbył się w sobotę 5 lipca na Wyspie Bolko w Opolu.

 

- reklama -

 

 

Na starcie stanęło ponad 900 zawodników. Tak duża liczba uczestników była efektem tego, że po raz pierwszy rozegrano bieg dodatkowy na dystansie 5 kilometrów. W biegu głównym na 10 kilometrów zabrakło przedstawiciela naszej ziemi. Natomiast w biegach dodatkowych znalazło się czterech zawodników.

Pierwszym raciborzaninem, który przekroczył linię mety w biegu dodatkowym na 5000 metrów był Jakub Bugdol (00:18:03) z klubu Vege Runners. Drugim był Artur Wierzbicki (00:28:40) z Easy Run.

Bieganie ścieżkami Wyspy Bolko ma już bogatą, dwunastoletnią tradycję. W jego ramach odbywają się też od lat zawody dla dzieci. W kategorii dla przedszkolaków na podium stanęła mieszkanka Kuźni Raciborskiej. Martyna Panek była niepokonana i zajęła pierwsze miejsce.

Młoda nadzieja powiatu nie po raz pierwszy stawała w tym roku na podium. Do tej pory zajmowała wysokie drugie miejsca w zawodach w Rybniku ( 25.05.14 Bieg Wiosny), Kędzieżynie-Koźlu (15.06.14 IV Bieg Koziołków) w Podgórzu koło Skoczowa (  21.06.2014 XXVI Cross Świętojański).

Podczas biegu w Opolu Martyna startowała z numerem 56, a jej młodsza siostra Klaudia z numerem 57.  Od przyszłego roku obie dziewczynki idą do szkoły i będą startowały już na bardziej wymagających trasach. Obecne sukcesy, jak powiedziała sama Martyna, nie byłby możliwe bez pomocy cioci Ewy, Filipa i Mateusza. Miejmy nadzieję, że obie siostry podążą drogą Ewy Bugdoł i w przyszłości będą też sławić Powiat Raciborski.

Odbywająca się tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników biegania. Organizatorzy zawodów liczą na powrót raciborskich zawodników na opolskie trasy. W poprzednich latach Racibórz był liczniej reprezentowany w Opolu.

Tekst: Kamila

Zdjęcia: Kamila, Marcin Panek

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here