
Sztuka nowoczesna znajduje coraz większe uznanie w Raciborzu.
W raciborskim muzeum można obejrzeć wystawę prac autorstwa Mariana Solisza zatytułowaną „Kreski – Obiekty”. Ekspozycja jest czynna od 4 lipca. Wstęp jest wolny.
Marian Solisz urodził się w 1967r. w Raciborzu. Jest absolwentem ASP w Krakowie. Prezentował swoje prace m.in. na wystawach indywidualnych w „Galerii Promocyjnej” w Warszawie(wystawa „Ślady/obiekty” w 2009r.), Galerii „Szyb Wilson” w Katowicach (wystawa „Rzut/Mapa/Plama” w 2009r.) i w galerii „Pierwsze piętro” w Opolu („Ślady” w 2007r.). Prace autorstwa Mariana Solisza skupiają się na odwzorowaniu poetyki miasta. Opisują świat topografii i architektury.
Leszek Iwulski



![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)
![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)








![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![„Technologia czułości”. Wystawa malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/damian-wojnowski.jpg)


