Finał remontu Urzędu Pracy w Wodzisławiu

0

Zakończyły się już prace nad remontem budynku Wodzisławskiego Powiatowego Urzędu Pracy.

Roboty trwały od października ubiegłego roku. Ich celem było przede wszystkim zmniejszenie ilości energii wydatkowanej na ogrzewanie ocieplenia. Jednocześnie budynek nabrał nowego, bardziej estetycznego wyrazu. Najważniejszą informacją jest jednak to, że koszty ogrzewania zostaną zredukowane o jakieś 45 procent. Remont wykonała firma Fobud z Marklowic. Prace objęły m.in. docieplenie dachu, izolację piwnic, wymianę rynien, naprawę kominów. Naprawiono schody wejściowe oraz poręcze. Prace jedynie w minimalnym stopniu stały na drodze klientów PUP, gdyż gro z nich było prowadzone na zewnątrz budynku.

- reklama -

Remont przeprowadzono w dużej mierze dzięki środkom uzyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Kwota pożyczki wynosi 220 tysięcy złotych. Pieniądze będą sukcesywnie spłacane w latach 2015 – 2024. Nie jest to pierwsza inwestycja o charakterze termomodernizacyjnym. Powiat już wcześniej zadbał o zmniejszenie liczby zanieczyszczeń i oszczędności na energii termomodernizując m.in. Zespół Szkół Ekonomicznych, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół Technicznych.

 

Leszek Iwulski

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here