Trwa akcja młodzieży z Kościoła Zielonoświatkwego

0

Nasze doświadczenie zbliżenia do Boga doprowadziło do tego, że chcemy podzielić się tą radością – mówią zielonoświątkowcy.

Obok RCK stoi grupa młodych ludzi. Wszyscy uśmiechnięci, rozpiera ich energia. Rozmawiają z przechodniami. Przy nich leży czarna tablica na której napisano kredą „Zanim umrę chciałbym…”. Przechodnie mogą kredą dopisać, co dla nich jest największym marzeniem, celem, ambicją.

- reklama -

 

 Tablica, która zmusza do refleksji

 

Młodzi ludzie należą do Generacja–T, organizacji związanej z Kościołem Zielonoświątkowców. Ich akcja zaczęła się 14 lipca i potrwa do 20 lipca. Wolontariusze są też w innych częściach miasta – obok gimnazjum nr 2 organizują czas wolny dla dzieci (od 11 do 13). Są gry i zabawy, jest malowanie twarzy. Rodzice mogą na chwilę odsapnąć. Zaangażowani w akcję są też w parku Roth. Generacja T organizuje również kluby młodzieży (zlokalizowane przy ulicy Cecylii 7 i ulicy Szkolnej 1). Są wystawiane dramy, przedstawienia. Można się także „załapać” na kiełbaskę z grilla. Jeden z uczestników projektu mówi – chcemy tu przede wszystkim pokazać, że można żyć inaczej. To nasze główne hasło. Młodzi muszą zobaczyć, że można się obyć bez alkoholu, narkotyków i innych używek.

 

/l/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here