Nowe Nieboczowy w budowie. Domy już stoją [ZDJĘCIA]

1

W przyszłym roku ma być gotowa większa część Nowych Nieboczów. Zobacz zdjęcia z placu budowy.

Nowe Nieboczowy powstaną na terenie sołectwa Syrynia. Zajmą obszar 37 hektarów. Obecnie to ogromny plac budowy. Widać już kilkanaście domów. Docelowo ma być ich 40. Gmina Lubomia już jakiś czas temu sfinalizowała przetargi na wykonawców poszczególnych zadań, a prace związane z budową nowej wsi ruszyły. Zgodnie z umowami sieci wodociągowa, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a także drogi mają być gotowe w lipcu 2015 roku. Buduje je katowicka firma Haller za 16,8 mln zł. W tym samym terminie gotowe powinna być sieci elektroenergetyczne, teletechniczne i oświetlenie uliczne.

- reklama -

 

W 2016 roku natomiast gotowe powinny być budynki użyteczności publicznej: m.in. remiza, budynek komunalny (z mieszkaniami dla tych, którzy uznali, że nie chcą lub nie potrzebują nowych domów), boisko sportowe i przestrzeń tzw. rynku.

 

Istniejące Nieboczowy znajdują się w niecce budowanego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny w związku z czym została przeznaczona do likwidacji. Na chwilę obecną jest jeszcze zamieszkana. Swoje domy będą musieli opuścić do końca 2015 roku.

 

 

 

 

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here