Kobylskie wesele w konkursie „Piękna wieś”

0

Kornowac odwiedzili urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego, którzy ocenili jak "Kobylskie wesele" wpisuje się w ramy konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego"

Nawet najmniejsze wsie mogą wnieść sowite wiano do przepastnego skarbca narodowej kultury. Życie każdego człowieka, nawet najbardziej szarego i zwyczajnego, jest w pewien sposób niepowtarzalne. I ta niepowtarzalność również buduje zręby tożsamości, odróżnia od innych, pokazuje „oto jesteśmy. Jesteśmy tacy od dawien dawna, bo urodziliśmy się na tej ziemi i jesteśmy jej dziećmi. Dzieje tej ziemi, jej wierzenia, jej obyczaje nosimy w sobie. Pielęgnujemy.” Wieś Kobyla również dorzuca własną perełkę. Sołectwo pokazuje ceremonię wesela, które ma być projektem zgłoszonym do konkursu „ Piękna wieś województwa śląskiego” organizowanym przez Urząd Marszałkowski.

- reklama -

 

 

 

 Efektem projektu "Kobylskie wesele" jest wydana publikacja książkowa (foto Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla)

Projekt wesela  został zaprezentowana w formie fragmentu przedstawienia, książki, prezentacji multimedialnej. W trakcie prezentacji szef stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla Mirosław Małek wraz z realizatorami projektu opowiadali o samym przedsięwzięciu i jego różnych aspektach. Przedstawiono również plany stowarzyszenia na przyszłość. Najważniejszymi gośćmi tego wydarzenia były Maria Niewęgłowska oraz Ewa Pietrzyk z Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz radny województwa Janusz Wita. Urzędniczki z Katowic przyjechały , aby ocenić w jakim stopniu prezentowany przez Kobylę projekt wpisuje się w ramy konkursu „Piękna wieś województwa Śląskiego”. Głównym celem tego konkursu jest pielęgnowanie tradycji regionu, pobudzanie aktywności gospodarczej oraz dbałość o środowisko naturalne.

 

 Kobylskie wesele zorganizowano w ubiegłym roku. Na Sali GOK-u oglądało go ponad 200 gości. Organizatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Wsi Kobyla. Impreza była możliwa do zrealizowania dzięki grantowi z programu „Działaj Lokalnie VIII”.

 

 

/l/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here