Warsztaty zabawkarskie na zamku

1

Uczestnicy wakacyjnej akcji "Zamkowy zuch" podczas kolejnej odsłony poznawali tajniki powstawania maskotek i zabawek.

 
 

 

- reklama -

W ramach akcji Zamkowy zuch odbędzie się jeszcze:

 

20 sierpnia godz. 10.00-12.00 warsztaty płatnerskie, czyli wszystko o tworzeniu zbroi – wykuwanie inicjałów (Robert Stefanowski);

22 i 23 sierpnia warsztaty alchemiczne godz. 10.00-12.00:
– 22 sierpnia W poszukiwaniu ukrytych barw, czyli wszystko o wskaźnikach, niewidzialnych atramentach i zdjęciach na liściach;
– 23 sierpnia Ars Alchemia, czyli wprowadzenie do nauki o pierwiastkach i pryncypiach alchemicznych, nie zabraknie też efektownych pokazów i eksperymentów do wykonania przez młodych uczestników.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

24 sierpnia godz. 10.00-13.00 II edycja gry terenowej Zwiadowcy Sobieskiego. W programie rekonstrukcja z czasów II wojny światowej, pogromcy duchów, wybijanie monet, wodniacy ze sprzętem, krótkofalowcy, ratownicy wodni, wybijanie monet i wiele innych atrakcji. Każdy uczestnik, który wykona wszystkie zadania otrzyma drobny upominek.

24 sierpnia godz. 8.30 wymarsz z dziedzińca opactwa cysterskiego w Rudach uczestników przemarszu konno rowerowego do Raciborza z okazji 331. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Możliwość dołączenia do kolumny w każdym miejscu trasy. Przy leśniczówce w Nędzy odprawiona zostanie polowa msza św.  Każdy uczestnik przejazdu/przemarszu otrzyma pamiątkowy dyplom. Proszę pamiętać o zgłoszeniach telefonicznych 32 414 02 33 /i/lub pocztą elektroniczną [email protected]

24 sierpnia godz. 13.00 Biesiada z królem Janem III Sobieskim i Marysieńką na dziedzińcu zamkowym w Raciborzu. W programie koncert zespołu JoKa, jarmark, dobre jedzenie i mnóstwo ciekawych zabaw. Na dziedzińcu zostanie ustawiony stół biesiadny, przy którym zasiądzie król Jan i Marysieńka. Każdy będzie mógł zjeść posiłek wspólnie z królewską parą. Partnerem akcji jest Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta. Specjały, w tym kiełbasa wezyra, będą sprzedawane podczas wydarzenia. Pokazy Familii Szlacheckiej.

24 sierpnia około godz. 13.15 finał akcji Raciborska Karta Cyklisty – Ziemi Raciborska 2014. Od kilku miesięcy rowerzyści w wyznaczonych punktach mogą zbierać pieczątki na specjalnej karcie dostępnej m.in. w gminach oraz w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim. Fundatorem nagród jest Galeria Młyńska w Raciborzu.

 

 

/ps/

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

Zamkowy Zuch: Pogotowie i straż pożarna na zamku

Podczas drugiej odsłony zamkowej akcji wakacyjnej swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z PSP Racibórz i ratownicy medyczni.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here