
Raciborski Festiwal Średniowieczny coraz bliżej. Będą turnieje, pokazy rzemiosła dawnego, koncerty i inscenizacje.

Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry zaprasza Słowian i wikingów na VI edycję Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego, który odbędzie się 30-31 sierpnia w Raciborzu na polanie przy ul. Markowickiej, w malowniczej okolicy Arboretum Bramy Morawskiej.
Program VI Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego:
Piątek, 29 sierpnia
15:00 – przyjazd odtwórców
Sobota, 30 sierpnia
10:00 – manewry wojów
12:00 – turniej łuczniczy
12:00 – pokazy rzemieślnicze
12:30 – turniej zapasów
14:00 – oficjalne przywitanie drużyn i uroczyste otwarcie Festiwalu,
14:30 – turniej walk wojów
16:00 – szkoła walki dla dzieci
17:00 – koncert zespołu Sudarynja
17:40 – koncert zespołu Othalan
18:30 – inscenizacja – bitwa wojów
Niedziela, 31 sierpnia
12:00 – pokazy rzemieślnicze
12:00 – szkoła walki dla dzieci
13:00 – finały turnieju walk i turnieju łuczniczego
13:30 – bitwa wojów
14:30 – koncert zespołu Othalan
15:30 – średniowieczne gry i zabawy
16:00 – zakończenie Festiwalu
Patronat medialny:


/p/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)
