Spływ między zamkami. Kajakami z Raciborza do Grzegorzowic

0

Wystartowali spod mostu zamkowego, popłynęli przez Miedonię aż do przeprawy promowej w Grzegorzowicach.

Gmina Rudnik już po raz trzeci zorganizowała Rodzinny Spływ Kajakowy. Tym razem wzięło w nim udział ponad 80 osób z całego regionu, a nawet zagranicy. Organizatorzy: Urząd Gminy w Rudniku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudniku, rudnicka parafia, DFK-Rudnik, GZ OSP w Rudniku, Fundacja Gniazdo w Modzurowie, organizując imprezę zakładają promocję aktywnego i zdrowego wypoczynku. – Spływ kajakowy jest prostą formą aktywnego wypoczynku – mówi Jan Deńca z urzędu gminy w Rudniku.

- reklama -

 

W tym roku impreza przybiera nawet formę małego triathlonu: do Raciborza większość uczestników dotarła rowerem, potem wsiadła do kajaków, z Grzegorzowic do Rudnika również dojedzie na rowerze, a na miejscu chętni wezmą udział w kilkukilometrowym biegu. Denis z Rudnika o spływie dowiedział się od brata. – Namówił mnie, bardzo chwalił ubiegłoroczną imprezę, więc przyjechałem. Ciekawa inicjatywa, sporo ludzi przyjechało, więc na pewno będzie fajnie – stwierdził.

 

 

 

Pani Aleksandra z Raciborza wspólnie z rodziną chętnie bierze udział w tego typu sportowo-rekreacyjnych imprezach organizowanych na terenie powiatu. – Dziś spływ kajakowy, a jutro wybieramy się na rodzinny rajd rowerowy – zdradza. Koledzy Michał i Adam z Raciborza płyną razem. Jednemu z nich spław zareklamował wujek, więc namówił kolegę i oto się zjawili na imprezie. – Z ust do ust, ktoś komuś szepnie słówko o fajnej imprezie i od razu więcej ludzi się zjawia – przyznają.

 

Gmina Rudnik znana się z organizacji ciekawych imprez rekreacyjno-sportowych. Bieg rudnicki, ogólnopolski bieg na łyżworolkach, czy właśnie spływ kajakowy – to tylko niektóre. – Zdaję sobie sprawę, że niełatwo dziś zmotywować ludzi do aktywnego stylu życia. Trzeba więc robić wszystko co w naszej mocy, by ciekawymi formami przekonać ich, że ruch to zdrowie – podkreśla Jan Deńca.

 

/gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here