Przystań kajakowa ma być gotowa do końca października

4

– Myślimy o utworzeniu własnej floty kajakowej – przyznaje prezydent Lenk w odniesieniu do powstającej nad Odrą przystani.

Termin ukończenia robót przy przystani i oddanie jej do użytku zaplanowano na koniec października. Z tej racji, jako że będzie już po sezonie, prezydent nie przewiduje organizacji dużej imprezy wodniackiej na inaugurację. Jeśli już, to będzie "coś drobnego".

- reklama -

Przystań ruszy więc pełną parą w przyszłym roku. Prezydent chciałby, aby była wykorzystywana maksymalnie jak tylko się da. Marzy mu się organizacja lokalnych cotygodniowych spływów sobotnio-niedzielnych. W tej chwili w magistracie zastanawiają się nad przeznaczeniem 20-30 tys. zł dla podmiotu, który podejmie się organizacji takich spływów.

Jak wyznał Mirosław Lenk na posesyjnej konferencji prasowej, rozważana jest również koncepcja stworzenia miejskiej floty kajakowej, aby każdy chętny mógł sobie kajak wypożyczyć. Wstępnie wyznaczono na to miejsce na terenie OSiR, tuż przy parku zamkowym.

 

/ps/

 

 ——————————————————–

 

zobacz także:

 

Piją i spóźniają się. Prezydent krytykuje artystów

– Nie powinien politykować – tak o koncercie Kukiza wyraża się prezydent. Bardziej jednak od politykowania razi go pijaństwo, spóźnianie się i gwiazdorskie maniery.

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Nie ma to jak tworzenie przystani przed zima – pewnie po zimie, przed pierwszym pracujacym sezonem inwestycji trzeba bedzie ja remontowac. Kto to tak zaplanowal?!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here