Rafako przedstawiło CV nowej szefowej

5

Co warto wiedzieć o Agnieszce Wasilewskiej-Semail, która zastąpiła Pawła Mortasa na stanowisku prezesa zarządu spółki?

Nowa Prezes Zarządu wnosi do spółki swoje długoletnie doświadczenie w krajowym jak i zagranicznym sektorze bankowym, w tym w szczególności w zakresie bankowości korporacyjnej i strukturyzacji finansowania dla największych projektów w obszarze energetyki – powiedział Jerzy Wiśniewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej RAFAKO SA. Połączenie kapitału ludzkiego i doświadczenia realizacyjnego RAFAKO SA ze świeżo nabytymi kompetencjami w obszarze finansów, stworzą nowe podstawy realizacji przyjętej przez Spółkę strategii wzrostu.

Agnieszka Wasilewska-Semail, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i gospodarczego na Wydziale Prawa Katolieke Universiteit Leuven w Belgii, gdzie uzyskała tytuł Master of Laws (L.LM). Pracę w sektorze finansowym rozpoczęła w 1996 roku w Belgii w Bank Brussels Lambert (obecnie ING Bank Belgium), jako Area Manager w Departamencie International Banking. W kolejnych latach zajmowała kierownicze stanowiska w obszarach bankowości korporacyjnej, transakcyjnej, instytucji finansowych oraz operacji w Bank Brussels Lambert, Kredyt Banku, ING Banku Śląskim i Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup). W tym czasie pełniła także funkcję członka Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej SA. W 2007 roku rozpoczęła pracę w PKO Banku Polskim najpierw jako Dyrektor Pionu Bankowości Transakcyjnej oraz kolejno Dyrektor Pionu Sprzedaży Korporacyjnej i Dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi. W latach 2007-2014 pełniła także funkcje członka rad nadzorczych spółek PKO Faktoring SA, PKO Leasing SA, eService Sp. z o.o..

- reklama -

Na przestrzeni kilku ostatnich lat zaangażowana była m.in. w restrukturyzację grupy Polimex-Mostostal SA oraz strukturyzację finansowania i realizacji największych projektów w branży energetycznej (Kozienice, Opole, Jaworzno).

 

 

publ. /ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here