Zamkowy teatr szykuje premierę

1

Ledwie odbyło się spotkanie organizacyjne, a już we wrześniu rozpoczęły się pierwsze próby do przedstawienia, którym teatr zadebiutuje przed szerszą publicznością.

 

- reklama -

 

 

Zajęcia teatru, adresowane do osób dorosłych, zainteresowanych sztuką sceniczną, prowadzą Teresa Okaj, polonistka, instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu, oraz Łukasz Porwoł, muzyk, pomysłodawca i autor wielu programów artystycznych wystawianych w regionie, autor scenariusza do pierwszego zamkowego przedstawienia. W dzisiejszej próbie (09.09) uczestniczyły też uczennice Zespołu Szkół Zawodowych, kształcące się w obsłudze ruchu turystycznego, które we wrześniu odbywają na Zamku Piastowskim praktyki. Dzięki ich pomocy dawną piastowską siedzibę, w dni robocze od 10.00 do 18.00, można zwiedzać indywidualnie, bez przewodnika. Uczennice poznają nie tylko historię zamku, ciekawostki związane z zabytkami oraz wskazówki dotyczące oprowadzania turystów, ale również – podczas zajęć z Teresą Okaj – mogły ćwiczyć emisję głosu czy okazywanie emocji.

Przypominamy, że wszyscy chętni mogą wciąż zapisywać się do zamkowego teatru. A po co zamkowi teatr? – Zamek posiada własną scenę, pomieszczenia, gdzie można gromadzić stroje i organizować warsztaty a przede wszystkim wiele ciekawych imprez, podczas których przyszli aktorzy będą mogli zaprezentować swój dorobek, chociażby w inscenizacjach historycznych – zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here