Prezydent Lenk w Studziennej

1

Mieszkańcy dowiedzieli się m.in. o szansach na połączenie szkoły i przedszkola w zespół szkolno – przedszkolny.

Prezydent Mirosław Lenk kontynuuje swoje gospodarskie wizyty po różnych dzielnicach miasta. Wczoraj, 10 września, odwiedził Studzienną. W czasie spotkania z mieszkańcami tej części miasta towarzyszyła mu również wiceprezydent Ludmiła Nowacka. Mieszkańcy mieli szereg pytań, zastrzeżeń oraz uwag, które zgłosili szefowi Urzędu Miejskiego. Prezydent tłumaczył się również dlaczego pewne rzeczy nie zostały zrealizowane i obiecał pochylić się nad kilkoma zagadnieniami.

- reklama -

 

Mieszkańców Studziennej interesowała możliwość połączenia obecnej szkoły i przedszkola w jeden zespół szkolno – przedszkolny. Prezydent Nowacka zapowiedziała pozytywne rozpatrzenie tej prośby mieszkańców i wdrożenie jej od nowego roku szkolnego.

 

 

Prezydent Lenk obiecał, że "rozezna" sprawę kanalizacji na ul. Hulczyńskiej.

 

Mieszkańcy alarmowali również, że źle się dzieje na drogach krajowych, gdzie studzienki kanalizacyjne wystają ponad powierzchnię asfaltu, brak jest przejść dla pieszych. Na „krajówkach” brakuje również gdzieniegdzie krawężników. Prezydentowi zwrócono również uwagę, że na początku ul. Hulczyńskiej brakuje również kanalizacji. Mirosław Lenk zapowiedział, że rozezna w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji termin realizacji tej inwestycji. Szef magistratu zastrzegł, że akurat w przypadku tego zadania niezbędna jest zgoda Generalnej Dyrekcji na roboty drogowe. Prezydent wskazał również na zakres działań remontowych na osiedlu – w ciągu najbliższych dwóch lat przebudowie mają zostać poddane ulice Sobieskiego, Wawrzyńca i Moniuszki.

 

Urząd zauważa, że Studzienna w dużej mierze stała się miejscem realizacji wielu inwestycji. W 2014 roku doszło do częściowej przebudowy ulicy Wschodniej (koszt inwestycji ok. 400 tysięcy zł.), prace na dalszych odcinkach drogi mają zakończyć się do 30 września. Do tego dnia ma również stanąć ściana wspinaczkowa w Sali gimnastycznej. Przed budynkiem Sali gimnastycznej położona zostanie kostka brukowa. Również do dnia 30 września mają zostać ukończone prace nad przebudową ul. Urbana.

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here