W H2Ostóg dzieci uczą się pływać

1

Raciborski aquapark, to nie tylko miejsce do wspaniałej zabawy, tu również dzieci z raciborskich szkół podstawowych uczęszczają na lekcje pływania.

 

- reklama -

 

 

Zajęcia dla najmłodszych odbywają się od poniedziałku do piątku pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W czasie zajęć pływalnia dostępna jest również dla pozostałych użytkowników. Mimo wczesnych godzin porannych w raciborskim aquaparku gwarno i wesoło. Od poniedziałku rozpoczęły się lekcje pływania dla uczniów z raciborskich szkół podstawowych. W zajęciach uczestniczą dzieci z klas najmłodszych (od 1 do 3). Lekcje odbywają się po 45 minut w trzech grupach: początkującej, średnio zaawansowanej oraz zaawansowanej. Pierwszoklasiści, którzy dotąd nie nauczyli się pływać podczas tych zajęć oswajają się z wodą, poznają pierwsze style pływackie oraz wykonują proste ćwiczenia przy użyciu np. deseczek, makaronów czy piłek. Grupa średnio zaawansowana, do której przyporządkowano dzieci oswojone z wodą, ale jeszcze nie potrafiące samodzielnie pływać, doskonalą nabyte wcześniej umiejętności oraz uczą się nowych technik pływackich. – Na basenie byłem pierwszy raz. Chciałbym tu wrócić, bo zajęcia bardzo mi się podobały – powiedział Wojtek z II klasy SP 13.

Natomiast w ostatniej grupie- zaawansowanej znajdują się uczniowie, którzy potrafią pływać, dobrze czują się w wodzie, niektórzy z nich posiadają karty pływackie, ale wciąż doskonalą nabyte umiejętności. – Pływam od najmłodszych lat. Nauczyli mnie rodzice. Od ubiegłego roku mam nawet kartę pływacką.  Bardzo lubię wodę, zabawy w niej oraz pływać kraulem. Na dzisiejszych zajęciach dobrze się bawiłam – przyznała Oliwia z II klasy SP 13. Zadowolony z lekcji w aquaparku był również 8-letni Igor. – Jeżdżę na basen co środy ze szkołą, niekiedy także z tatą. Lubię tu przyjeżdżać, najbardziej lubię korzystać z toru przeszkód i skakać do wody na główkę – przyznał Igor z III klasy SP 13.

Do zapisów swoich pociech na lekcje pływania zachęca Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. – Jestem zdania, że dzieci powinny nabywać umiejętności pływania jak najszybciej, dlatego ofertę kierujemy nawet do przedszkoli. Miasto dofinansowuje zajęcia, dzięki temu każde dziecko z Raciborza może nauczyć się pływać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów- zapewnił Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.  Lekcje odbywają się w miejskim obiekcie przez, co finanse zostają w budżecie miasta.

Zajęcia dla szkół podstawowych z naszego miasta odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 14.00 przez cały rok szkolny. – Nie oznacza to jednak, że aquapark będzie wtedy nieczynny. Mimo zajęć z pływalni mogą swobodnie korzystać inni użytkownicy – zapewnia Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu. – Podczas zajęć wykorzystywane są maksymalnie cztery tory na dużym basenie oraz dwa w małym. Z całej reszty można korzystać bez przeszkód – dodaje zarządca i zachęca do odwiedzin pływalni.  
 

publ. /ps/

 

 ——————————————————

 

zobacz także:

 

Sierpień rekordowym miesiącem dla H2Ostróg

Blisko 31 tys. osób odwiedziło w sierpniu raciborski aquapark. Niektórzy przyjechali kąpać się aż z Mongolii!

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Na początku wątpiłam w sukces naszego aquaparku, ale teraz, szczególnie przy taki krótkim lecie, bardzo mi się inwestycja podoba. W końcu zrobiono coś dla mieszkańców, coś innego niż galerię handlową.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here