Rajd rowerowy dzieci z Rzuchowa

0

Podstawówka w Rzuchowie pokazuje, w jaki sposób dzieci mogą świetnie się bawić, dbać o kondycję fizyczną i jeszcze w dodatku się uczyć.

Uczniowie z kółka turystycznego „Żuczki” z Rzuchowa pokazały wszystkim, co to znaczy rajd rowerowy. Piętnaścioro dzieci, wraz z opiekunkami Mirosławą Twardzik oraz Jolantą Taturą, wyruszyło na pierwszy w roku rowerowy „tour” po okolicy. W rajdzie brały udział uczniowie z 5 i 6 klasy (oczywiście posiadający kartę rowerową).

- reklama -

 

Trasę wyznaczyła linia: Łańce, Kobyla i Raciborski Zamek. Według uczestników wycieczki szczególnie miły był przejazd w okolicy Kanału Ulgi (po ścieżce rowerowej). Cel wyprawy, czyli zamek w Raciborzu przywitał natomiast „Żuczki” dostępnymi wystawami. Uczniom przypadła do gustu np. cela więzienna. Na zamku  młodzi adepci wycieczek rowerowych przyłączyli się do akcji „Narodowego czytania”. Rajd nie obył się bez szybkiej wizyty w Mc Donaldzie. Trasa powrotna wiodła przez Brzezie i Lubomię do samego Rzuchowa. Cała wycieczka liczyła, bagatela, 30 kilometrów.  

 

13 września „Żuczki” pojechały do Zawady.

 

 

 /l/ za UG Kornowac

 

fotografia miniaturkowa Mirosława Twardzik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here