Wrześniowy odbiór elektrośmieci za nami

1

Na Ostrogu i na Placu im. Arki Bożka można było pozbyć się starego telewizora, albo pralki. w zamian, firmy zajmujące się gospodarką komunalną rozdawały żarówki LED i sadzonki roślin.

To już druga zbiórka elektrośmieci organizowana w tej formule w tym roku. Pierwsza z nich miała miejsce w maju. Stary sprzęt „elektro” można było oddać w dwóch miejscach – na Ostrogu oraz na Placu imienia Arki Bożka. Pralkę, lodówkę, telewizor czy monitor można było "zdać" od godziny 08.00  do 15.00. Najwcześniej we wtorek (po ważeniu) dowiemy się ile udało się zebrać „elektrośmieci”.

- reklama -

Oddawano sprzęt nie tylko zepsuty. Jedna z pań, która pozbyła się w ten sposób starego telewizora powiedziała: – ten telewizor działa. To jest taki malutki odbiornik. Zostawiłam karteczkę, że jeśli ktoś chce, może go sobie zabrać.-

 

 

 Stary telewizor, monitor, radio, pralka – tego wszystkiego można było pozbyć się w zamian za energooszczędną żarówkę, albo sadzonkę rośliny. (zobacz zdjęcia z wydarzenia)

 

Ten sprzęt jednak nie znajdzie nowego nabywcy. – Nawet jeśli niektóre z tych rzeczy działają, to ludzie w większości nie chcą używanego AGD. Można przyjść z używanym telewizorem, zamontować go, ustawić i włączyć, a ludzie tak będą niezadowoleni. Dlatego też to wszystko idzie do utylizacji. Dodam, że ci, którzy przynieśli te niepotrzebne już przedmioty, otrzymali od nas sadzonki, albo energooszczędne żarówki. – powiedział nam jeden z pracowników firmy zbierającej sprzęt.-

 

Zbiórka organizowana jest przez Urząd Miasta we współpracy z firmami odbierającymi odpady komunalne.

 

/l/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Fajna akcja.Tylko źle zorganizowana.O 14 nie bylo już w ogóle żadnych sadzonek ani chyba tym bardziej żarówek.Może na przyszłą akcje wiecej organizator zapewni roślin i drzewek czy krzewów oraz żarówek?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here