Światowy blues z mierną frekwencją w RCK

4

Chicagowski harmonijkarz i Marek Wojtowicz, czyli amerykańsko-polski konglomerat bluesowy wystąpił na deskach RCK przed trzydziestoosobową publicznością… [ZDJĘCIA ]

 

- reklama -

W niedzielę, 21 września  w Raciborskim Centrum kultury odbył się koncert bluesowy na światowym poziomie. Na małej scenie zagrali Harmonica Hinds & Harsh Guitar Mark.  W duecie Marek Wojtowicz wraz z  amerykańskim muzykiem  odbywają  trasę koncertową po Polsce. Trzynaście koncertów w dwa tygodnie. Dzień wcześniej w pełnej sali domu kultury w Oświęcimiu, dziś przed zaledwie trzydziestoma osobami w kameralnej sali RCK przy Chopina.  Ciekawy koncert  dla miłośników czarnej muzyki nie spotkał się z zainteresowaniem Raciborzan. Jak określiła to nasza koleżanka z branży: – Swoista depresja miasta? –

 

 

 

 

 

 

 

Harmonica Hinds – harmonijka ustna, wokal.
Występuje w Chicago od 1970 r Artysta pojawił się na płytach: Koko Taylor, Lefty Dizz, Moose Walkera, John Primera, Eddie Taylora Jr., Mud Morganfielda. Jest zainspirowany twórczością: Little Waltera, Louis Myersa, James Cottona, Sonny Terryego. Gra bluesa z wielkim feelingiem, barwnie, niezwykle osobiście, swobodnie. Harmonica Hinds jest wykonawcą chicagowskiego bluesa najwyższej klasy. Grywa w bardzo prestiżowych klubach między innymi w Buddy Guy' Blues Legends.

 

Harsh Guitar Mark – gitara , wokal.
Jedyny w Polsce wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues.Wykonuje różne style bluesa – chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkim harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago. Marek promuje stricte bluesa w Polsce od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii.

 

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem dyrektorzy RCK powinni się nauczyć, że taka muzyka nie kręci raciborzan i przestać zapraszać tego typu artystów, bo przynosi to złą chwałę Raciborzowi.

  2. miłośników bluesa jest dużo ,tylko lepiej reklamować takie występy i z wyprzedzeniem.Koncert super i na mistrzostwa w siatkówce też zdążyłem.Dla chcącego nic trudnego!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here