List do redakacji: Czy w Brzeziu wytną drzewa?

4

Na drzewach na ulicy Strażackiej pojawiły się namalowane pomarańczową farbą znaki. Mieszkaniec alarmuje, Urząd odpowiada.

Zaniepokojony czytelnik poinformował nas o pojawieniu o pojawieniu się dziwnego oznakowania namalowanych farbą na drzewach na ulicy Strażackiej. Niektórzy mieszkańcy Brzezia obawiali się czy liczby, które znalazły się na dębach nie oznaczają przypadkiem, że drzewa te zostaną wycięte.

- reklama -

 

Zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta. Rzecznik Anita Tyszkiewicz – Zimałka uspokaja: – Sprawa dotyczy wykonania zabiegów pielęgnacyjnych na drzewach rosnących w pasie drogowym przy ulicy Strażackiej i Bitwy Olszańskiej. Drzewa będą przechodzić zabiegi pielęgnacyjne i sanitarne polegające na cięciu do wysokości skrajni, cięcia techniczne i usuwanie odrostów do 4,5 metra. Zadanie to ma być zrealizowane do 27 września. Jest ono realizowane na wniosek OSP Racibórz – Brzezie.Celem tych prac jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa osób i pojazdów poruszających się po drodze.

 

 

 Mieszkańców zaniepokoiły liczby na drzewach. Dowiedzieliśmy się, że oznakowanie nie jest związane z wycinką, ale z zabiegami sanitarnymi i pielęgnacyjnymi.

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Urzędnicy mydlą oczy, że niby usuwanie tylko gałęzi, a potem wytną całe drzewo i powiedzą, że 'przecież ono składa się z gałęzi, które właśnie mieliśmy wyciąć'.

  2. Znając jak tnie się drzewa w Raciborzu obawiam się że te dęby zostaną zniszczone.OSP mało robi za to drzewa im przeszkadzają.Siedzcie lepiej cicho i nie niszczcie drzew w Brzeziu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here