
W czasie wycieczki na Leśną Polanę dla dzieci z grupy integracyjnej 6-latków panie przygotowały dodatkową atrakcję – obchody Święta Pieczonego Ziemniaka.
Dzieci wysłuchały bajki o pochodzeniu tego smakowitego przysmaku. Każdy z uczestników zabawy wymienił swoje ulubione potrawy, w skład których wchodzi ziemniak. Oczywiście najczęściej wymieniane były frytki i kluski. Dzieci poznały także inne nazwy ziemniaka, między innymi: grula, kartofel, parabola, pyra czy bulwa. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, między innymi: szukanie ukrytych ziemniaków, przenoszenie na czas ziemniaka na łyżce czy rzut do celu ziemniakiem.
Na zakończenie atrakcji dzieci przy pomocy pań włożyły ziemniaki do ogniska. Piękna pogoda i miejsce sprzyjały dobrej zabawie z ziemniakiem w roli głównej.
Opr. B.O.




![Wieczór literacki z Wojciechem Kassem i „Almanachem Prowincjonalnym” w Strzesze [ZDJĘCIA] Promocja 43. numeru „Almanachu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/almanach-prowincjonalny.jpg)
![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)





![Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu [ZDJĘCIA] Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/czerwcowy-turniej-przedszkolakow.jpg)
![Setki przedszkolaków na Festiwalu Piosenki i Sportu w Raciborzu [ZDJĘCIA] Setki przedszkolaków na Festiwalu Piosenki i Sportu w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/festiwal-piosenki-i-sportu.jpg)

![Raciborska biblioteka świętowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie [ZDJĘCIA] Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/przedszkole-nr-24.jpg)


