Podchody z pożegnaniem lata w Kornowacu

0

Stowarzyszenie Prężny Kornowac zaprosiło wszystkich do odkrycia na nowo zakamarków wsi.

 

- reklama -

Ostatnią wrześniową niedzielę, część mieszkańców Kornowaca spędziła na wspólnej zabawie. Stowarzyszenie Prężny Kornowac zaprosiło wszystkich do odkrycia na nowo zakamarków wsi. Zabawa nosiła nazwę: Podchody z Pożegnaniem lata w Kornowacu. Mieszkańcy, którzy przybyli na boisko zostali podzieleni na cztery grupy, które od tej pory zaczęły ze sobą rywalizować.

W celu większej rozpoznawalności uczestników gry, stowarzyszenie zatroszczyło się o koszulki z herbem gminy, logiem stowarzyszenia i sponsorów. Tak przygotowani gracze otrzymali pierwszą wskazówkę i ruszyli na podbój wsi. Grupy poruszały się według wskazówek znalezionych w kopertach. Tak więc, każda grupa miała do zaliczenia kilka zadań: pod budynkiem piekarni należało narysować składniki, które potrzebne są do upieczenia chleba, przy kapliczce św. Jana Nepomucena do rozwiązania była krzyżówka dotycząca historii kapliczki, a przy gimnazjum zawodnicy mogli popisać się talentem pisarskim. W zabawę włączyły się również osoby, które z radością przyjmowały grupy. Pani Bernadeta Płaczek, w śląskim stroju, zachęcała uczestników do wspólnego śpiewu. Pan Piotr Tomala, zajmujący się bartnictwem, przyjął zawodników w swoim sklepie. Tam zadawał pytania dotyczące pszczół i miodu. Pani Janka Stanowska zaprosiła grupy do stworzenia pocztówki z Pożegnania lata. W gminie zawodnicy pod czujnym okiem samego wójta Grzegorza Niestrój i sekretarza Radosława Łuszcz rozwiązywały zadania związane z gminą. Po każdy zadaniu grupa otrzymywała naklejkę, jako dowód zaliczenia ćwiczenia i kolejną wskazówkę.

Ostatnim punktem na mapie Podchodów było boisko. Tam na wszystkich czekał zasłużony posiłek. Organizatorzy zatroszczyli się, by dla nikogo nie zabrakło kiełbaski z grilla. Tam też na zakończenie została odśpiewana piosenka, którą każda grupa ćwiczyła w jednym z punktów postojowych:”Żegnaj lato na rok…”.

Nad bezpieczeństwem czuwali niezawodni strażacy z OSP Pogrzebień. Dodatkowym atutem była wspaniała pogoda! Tak słonecznego dnia nie było już dawno! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w zabawie i niesamowite zaangażowanie! Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pomogli Stowarzyszeniu w organizacji podchodów. Bez Was tak wspaniała zabawa mogłaby się nie udać! Liczymy na dalszą współpracę i zaangażowanie mieszkańców

Stowarzyszenie Prężny Kornowac

 

źródło: UG Kornowac

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here