Dzień Języków Obcych w II LO

1

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, II LO stało się miejscem zmagań językowych, gdzie odbyły się konkursy i zawody językowe.

 

- reklama -

 

 

Dzień Języków Obcych obchodzono 25 września. W pierwszej miał miejsce VI Szkolny Konkurs na Poliglotę. Uczniowie II LO mieli okazję wykazać się wiedzą z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Dawid Drozdowski, uczeń klasy III a, podjął się zadań z pięciu języków i wykazał się wiedzą która dała mu I-sze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Gronowicz z klasy II m, która rozwiązywała zadania z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. III-cie miejsce zajęła Ewa Załubska z klasy II b dzięki znajomości języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

Druga część była poświęcona gimnazjalistom z Raciborza, Powiatu Raciborskiego i powiatów ościennych. Uczniowie szkół gimnazjalnych , którzy przystąpili do II Powiatowego Konkursu “Języki obce nie są mi obce”, zmagali się z zadaniami, krzyżówkami I łamigłówkami z języka angielskiego i niemieckiego. I-sze miejsce zajęła Natalia Górecka z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, II-gie miejsce należy do Dawida Kettner z Gimnazjum W Zespole Szkół w Pietrowicach, a miejsce III-cie przypadło Kamilowi Mucha z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu.

W trzeciej części uczniowie klas drugich II LO wzięli udział w zawodach językowych, gdzie umiejętności językowe były przydatne , a znajomość kulturoznawcza krajów europejskich okazała się niezbędna. Uczniowie wykonywali zadania z dziedziny językoznawstwa, kultury i architektury, gdzie nie tylko wiedza, ale również szybkość były punktowane. Duże emocje i entuzjazm wzbudził konkurs karaoke w którym młodzież mogła zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Szkolne obchody zostały przygotowane przez panią Beatę Osowiecką, nauczyciela języka angielskiego i francuskiego i panią Judytę Bortel, nauczyciela języka niemieckiego przy współpracy pani Ireny Krawczyk, nauczyciela języka niemieckiego i rosyjskiego i pani Joanny Opieli, nauczyciela języka angielskiego i hiszpańskiego.

 

Joanna Malinowska

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here