Martyna Jakubowicz wystąpi w Raciborzu

0

Autorka legendarnych "Domów z betonu" w październiku zaśpiewa na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata.

11 października 2014 o godz. 20.00 jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń, autorka piosenki "W domach z betonu" wystąpi dla raciborskiej publiczności w ramach Jesieni Artystycznej 2014 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata.

- reklama -

Artystka wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.

Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).

Na swoim koncie ma aż trzynaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”)  i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).

Wydawnictwo promował  koncert w studio im Agnieszki Osieckiej w Warszawie, który odbył się w dniu 20.05.2012 r. Rejestracja koncertu jest dostępna w internecie pod adresem:  http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/603207,Martyna-Jakubowicz-w-Trojce

 07.11.2013 r miała miejsce premiera najnowszego albumu Martyny Jakubowicz pt „Burzliwy Błękit Joanny”. Płyta zawiera polskie interpretacje utworów kanadyjskiej piosenkarki, poetki i malarki – Joni Mitchell. Pretekstem do nagrania tego wydawnictwa była 70-ta rocznia urodzin Joni. W nagraniu albumu, oprócz muzyków na stałe współpracujących z artystką, gościnnie udział wzięli: Marcin Pospieszalski (jako producent i gitarzysta basowy), Mateusz Pospieszalski (saksofon), Jan Smoczyński (organy Hammonda i fortepian), Romek Puchowski (gitara dobro, gitara akustyczna slide) i Katarzyna Kamer (wiolonczela, fidel płocka, gadułka bułgarska). Album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy i mediów.

Już dziś zapraszamy na ten wyjątkowy koncert.

11 października 2014 godz 20.00
cena biletu: 45 zł  /50 zł ( w dzień koncertu )

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here