Raciborskie hospicjum włącza się w akcję Voice for Hospices

1

12 października na całym świecie, również w Raciborzu, odbędą się koncerty w ramach akcji Voices for Hospices.

Koncerty i inne wydarzenia odbywające się na całym świecie tego samego dnia pod wspólnym hasłem Głosy dla hospicjów mają długą tradycję. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 1991 roku. Początkowo były to tradycyjne koncerty z udziałem chórów. Z upływem czasu zwiększała się różnorodność prezentowanych form muzyki (muzyka sakralna, folk, jazz), a ostatnio również innych sztuk (opera, operetka, recytacja poezji, komedie, karaoke). Imprezy związane z tą ogólnoświatową akcją wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w wielu miejscach na świecie.
 
W tym roku do akcji włącza się również Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu. 12 października o godz. 14.30 w kościele św. Józefa odbędzie się koncert charytatywny zespołu Przecinek. Każdy, kto przyjdzie na koncert będzie mógł dowiedzieć się więcej o działalności tej placówki oraz wspomóc ją finansowo.

- reklama -

 

Zespół Przecinek wystąpi w kościele św. Józefa w "Koncercie Uwielbienia"
 

 

Hospicjum w Raciborzu rozpoczęło działalność w drugiej połowie 1990r. Bardzo ważną dla działalności Stowarzyszenia była aprobata ówczesnego Biskupa Opolskiego Gerarda Kusza. Od roku 1994 Stowarzyszenie zostało zarejestrowane pod obecną nazwą: Hospicjum im. Św. Józefa Zespół Opieki Paliatywnej. Rejestracja Stowarzyszenia, jako Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nastąpiło w styczniu 1998r. Do tego czasu działalność Hospicjum opierała się wyłącznie na pracy wolontariuszy. Założycielami hospicjum są Lucyna i Marek Rajczykowscy.

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here