Obchody Dnia Patrona w Gimnazjum nr 5

0

12 października 2014 roku Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II
w Raciborzu obchodziło Dni Patrona Szkoły Jana Pawła II oraz włączyło się w XIV Dni Papieskie.Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w czerwone gimnazjalne koszulki i uczestniczyli w zajęciach i spotkaniach, które miały przybliżyć młodym ludziom postać Jana Pawła II. Dzień rozpoczął się od spotkania klas z ich wychowawcami. Podczas tej godziny przybliżona została uczniom biografia patrona oraz rozmawiano o świecie wartości zawartym w jego nauce. Następnie wszyscy przeszli do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa na mszę świętą odprawianą w intencji uczniów, rodziców i pracowników Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II. Po mszy udaliśmy się na salę gimnastyczną, na której odbywały się pokazy karate prowadzone przez pana Grzegorza Wachowskiego oraz zapasy, które zgromadziły wielu widzów. Na boisku szkolnym odbywało się wiele ciekawych rozgrywek sportowych przygotowanych przez nauczycieli m.in. rzuty do kosza, podnoszenie ciężarów, trafianie piłeczką do celu, skoki przez skakankę.


Kulminacją Dni Patrona był mecz towarzyski księża kontra absolwenci szkoły i reszta świata. Mecz przebiegał zgodnie z zasadami fair-play oraz zasadami bezpiecznego kibicowania. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla drużyny księży (jeszcze lepiej niż Niemcy:Brazylia na MŚ) oraz uroczystym wręczeniem Pucharu Dyrektora Gimnazjum Nr 5 i dyplomów dla wszystkich uczestników meczu przez pana dyrektora Dariusza Malinowskiego. Po meczu zostały rozstrzygnięte konkurencje uczniowskie. Zwycięzcy konkurencji zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami.
Podczas festynu dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, gdzie można było nabyć ciasta przygotowane przez rodziców i uczniów, kawę, herbatę, kiełbasę z grilla oraz skorzystać z oferty sklepiku szkolnego i kupić kolorową watę cukrową.Tegoroczne obchody Dni Patrona cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i już na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. Po raz kolejny okazały się wspaniałą imprezą integrującą uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!!!

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here