
Zespół będzie promował swój debiutancki krążek "Faceless". Jako support zagra Alterlife.
W piątek, 17 października o godz. 20.00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata odbędzie się koncert zespołu The Gate. Jako support wystąpi kapela, która tego wieczora zadebiutuje na scenie, Alterlife. Bilety w cenie 10 zł.
13 października zespół The Gate wydał swoją premierową płytę "Faceless". Album zawiera 6 utworów autorskich, jeden z gościnnym udziałem Anji Orthodox, wokalistki i założycielki zespołu Closterkeller.
Zespół ma ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. Ich inspiracje artystyczne jak sami mówią są szerokie jak uśmiech Julii Roberts, dlatego nie sposób ich wszystkich wymienić ( min Queen, Pink Floyd, Rush, Yes, Max'ie Richter'rze czy Bobby'm McFerrin'nie.
/p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







