G5 realizuje program „Przemoc boli”

0

Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego „PRZEMOC BOLI”.Do realizacji programu włączono wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli aby skutecznie przeciwdziałać przemocy i cyberprzemocy wśród młodzieży.


Podczas realizacji programu
uczniowie dowiedzą się:
co to jest przemoc, jakie są rodzaje przemocy i dlaczego nie powinno się jej stosować, jak unikać przemocy i dlaczego powinno się reagować na każdy objaw przemocy,

co to jest cyberprzemoc i dlaczego nie powinno się jej stosować, jak chronić się przed cyberprzemocą, co można zrobić, gdy jest się świadkiem cyberprzemocy,

rodzice dowiedzą się: jak rozpoznać, czy dziecko ma cechy typowego gnębiciela, jaką postać może przybierać przemoc rówieśnicza, kim jest typowa ofiara, dlaczego przemoc w szkole to także problem rodziców.


Celem programu jest uwrażliwienie uczniów na przejawy agresji i przemocy, uświadomienie możliwości przeciwstawienia się zachowaniom agresywnym, uwrażliwienie na potrzeby innych oraz zachęcenie do poszukiwania wspólnych rozwiązań w trudnych sytuacjach konfliktowych. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystane będą materiały dydaktyczne, opracowane ulotki dla uczniów i rodziców, plakaty oraz kurs e-learningowy dla nauczycieli.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here