Radnym przyszłej kadencji towarzyszyć będzie Rada Seniorów

6

Rada Seniorów będzie reprezentowała potrzeby osób starszych zamieszkałych w Raciborzu.

Trwają konsultacje projektu uchwały Rady Miasta Racibórz w sprawie powołania Rady Seniorów Miasta Racibórz. Jeśli nikt nie zgłosi sprzeciwu, to wraz z nową kadencją Rady Miasta swoją kadencję rozpoczną seniorzy. Będą bezpłatnie reprezentować potrzeby i interesy osób starszych.

- reklama -

W statucie Rady Seniorów znalazły się zapisy o zapobieganiu i przełamywaniu marginalizacji, wspieraniu aktywności, profilaktyce i promocji zdrowia, przełamywaniu stereotypów, rozwoju form wypoczynku, dostępu do edukacji i kultury osób starszych.

Kadencja Rady Seniorów będzie trwała 4 lata. Będzie ją tworzyć 13 członków. Dwóch z nich wybierze Rada Miasta, a dwóch prezydent. Resztę będą stanowić przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń mających w statutowych zadaniach określone działania na rzecz osób starszych. Zostaną wybrani w głosowaniu bezpośrednim i jawnym. Każdy członek Rady Seniorów będzie miał prawo zgłaszać wnioski, postulaty oraz inicjatywy.

 

Kilka tygodni temu z inicjatywą utworzenia Rady Seniorów wyszli także przedstawiciele stowarzyszeń z terenu gminy Nędza (na zdj.). Rada Gminy po długiej dyskusji przychyliła się do ich prośby. Tam również wraz z nową kadencją Rady Gminy działalność rozpocznie Rada Seniorów.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. o jesu

  To teraz to dopiero bedzie syf na tych radach i gadanie o pierdołach.

 2. a ...

  młodzież … bezradna ?

 3. szok

  Paranoja za paranoją- dokąd my zmierzamy?

 4. Już to widzę – ciasteczka, druty, włóczka, herbatka, ploteczki i płatne za każdą rozpoczętą godzinę.

 5. szok

  Duże rodziny mają karte, emeryci mają kartę emeryta a teraz jeszcze tworzy im się Radę Seniorów – po co i komu ma to slużyć? Co dla młodych przygotowali??????

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here