Święto jabłka w SP w Kobyli

0

Chcąc pokazać dzieciom, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, w szkole w Kobyli organizowane są dni zdrowej żywności.

 

- reklama -

 

 

Sezon na jabłka w pełni! Rumiane, soczyste spoglądają na nas z drzew, a że prócz walorów smakowych są również źródłem cennych witamin, błonnika i innych składników odżywczych, warto po nie jak najczęściej sięgać.

 

Chcąc pokazać dzieciom, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, organizujemy w szkole w Kobyli dni zdrowej żywności. W bieżącym roku szkolnym Święto Jabłka zapoczątkowało ten cykl. Tego dnia jabłka, właściwie w każdej postaci, znalazły się na naszych stołach. Dzieci jadły je surowe oraz w formie musu, piły kompot, a nawet samodzielnie upiekły ciasto. W formie prezentacji przedstawiono uczniom pozytywny wpływ tych owoców na nasze zdrowie i urodę. Uczniowie poznali też różne odmiany jabłek Przy tej okazji nie zabrakło także sporej dawki ruchu w postaci tańca: od baletu po taniec nowoczesny.

Przyłączenie się do akcji nagradzane było symbolicznym jabłuszkiem z logo Szkoły Promującej Zdrowie. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do jak najczęstszego sięgania po owoce i zastąpienia nimi innych, często niezdrowych przekąsek.

Autor: Ksenia Pochwyt

źródło: Urząd Gminy Kornowac

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here