M. Lenk: Konkurencja chyba docenia moje osiągnięcia

41

– Fakt iż tak mało osób ubiega się o fotel prezydenta może świadczyć, że dobrze rządzę Raciborzem – mówi M. Lenk.

 

- reklama -

 

 

Mirosław Lenk po raz czwarty ubiega się o urząd prezydenta Raciborza. Tylko pierwszy start w wyborach przyniósł mu porażkę, w 2002 roku – dość niespodziewanie – musiał uznać wyższość Jana Osuchowskiego. W 2006 w drugiej turze pokonał minimalnie Tomasza Kusego, zaś w 2010 miażdżącą przewagą triumfował nad rywalami już w pierwszej turze.

 

W żadnym z dotychczasowych startów obecny prezydent nie miał jednak tak mało kontrkandydatów do urzędu jak ma to miejsce obecnie. Przypomnijmy, w nadchodzących wyborach w szranki z Lenkiem staną jedynie Anna Ronin i Dawid Wacławczyk. Czyżby inni obawiali się pojedynku z nim? – Nie lekceważę żadnego z kontrkandydatów. Kiedyś się to zdarzyło i przyszło mi za to zapłacić. Nie chcę się wypowiadać o innych, oni prowadzą swoje kampanie i niech szczęście im dopisuje. A to, iż poza mną jest ich jedynie dwoje, może wskazywać na to, że dobrze rządzę Raciborzem i ludziom nie są potrzebne żadne zmiany – skomentował w trakcie konferencji inaugurującej jego własną kampanię.

 

W obecnych wyborach nie startuje Robert Myśliwy, który dla wielu wydawałby się najpoważniejszym konkurentem dla Mirosława Lenka. Stworzonemu przez niego stowarzyszeniu RSS NaM przewodzi obecnie Dawid Wacławczyk i to on będzie ubiegał się o stołek prezydenta. Jaką radę ma Lenk dla opozycji? – Jeśli jakiekolwiek ugrupowanie chce ubiegać o sprawowanie władzy, musi być cierpliwe. Częste zmiany liderów temu nie służą – mówi.

 

/ps/

 

 ——————————————————-

 

zobacz także:

 

W siedzibie SM Nowoczesna odbyła się konferencja, w trakcie której Mirosław Lenk zaprezentował zamierzenia na następną kadencję i przedstawił kandydatów na radnych.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

41 KOMENTARZE

 1. Człowieku ! Raciborzem rządzi /ł/ T.Wojnar, Ty jesteś t y l k o jego marionetką!

 2. hejt

  Trudno się z Tobą nie zgodzić. Czas na zmianę w Raciborzu tak jak w całej Polsce.Przypomne słowa „będzie darmowy internet w Raciborzu”Miasto zostaje zabetonowywane i zabrukowywane.Nie da się po tym ani chodzić ani jeździć.Mieszkańcy domów przy wybrukowanych ulicach muszą cierpieć teraz z powodu dużego hałasu i tracą zdrowie.Hałas to jeden z największych czynników chorobotwórczych rujnuje zdrowie np układ krążenia. A jak było z basenami na Bema? Jakie były obietnice? Dlaczego prawie 5 km trzeba z miasto na basen jeździć i płacić za paliwo lub za bilet na autobus? Dlaczego z zielonego skweru z fontanną zrobiliście socrealistyczną zabetonowaną płaszczyznę z minimalną ilością zieleni i maksymalną ilością kamienia i betonu? Dlaczego z Raciborza znikają na duża skalę drzewa i zieleń za prezydentury obecnego prezydenta? Czy mamy na niego głosować a potem siedzieć cicho a oni będą robili co chcieli?

 3. hanys

  Z tymi drzewami to prawda.Gościu podpisał wycinkę wielu drzew w mieście a jeśli chodzi o drzewa nadodrzańskie to swoim pismem do RZGW rozpoczął akcję zmierzającą do wycięcia wszystkich drzew w ilosci ponad 600.Ten prezydent to same kłopoty i psuje nerwy.

 4. uaaaa

  Widzę, że dyżurne narzekacze nie odpuszczają. Obrońcy drzew już się odezwali, tylko patrzeć aż ten od wklejania zdjęć się pojawi.

 5. mirus

  Tu by się przydały zdjęcia tego beton skweru za który chcieli nagrodę panowie dostać że niby taki piękny. Kiedyś siadałem na tym skwerze przed jego przebudową. Obecnie nie mogę na niego patrzec.Siedzenie wśród zimnego betonu nie jest dla mnie przyjemne a widok jest przygnębiajacy.Napewno to miejsce obecnie nie relaksuje wręcz przeciwnie depresjonuje.Nie chcę kolejnych takich „ulepszeń”w Raciborzu więc nie mam zamiaru głosować na Lenka.To prawda zieleni w mieście coraz mniej i odpowiada za to przynajmniej obecny prezydent i jego zastępca Krzyzek który pamiętam murem stał za swoim przełożonym gdy chodzilo o wycięcie drzew w parku nad Odrą .Obaj panowie stanowczo popierali wycinkę wielu drzew w tym parku.Co zostało wkrótce zrealizowane.

 6. wiszi

  Najbardziej komiczny był powód wycinki setek drzew i setek krzewów. Określenie /wielu/ jest bardzo nieprecyzyjne. Tam wycięto setki drzew.Powodem było że przez nie nie widać zamku z rynku hehe.Ale tu chyba trzeba płakać a nie śmiać się. Czy ludzie z takim myśleniem i postępowaniem mogą dalej zarządzać Raciborzem? Przecież oni nam miasto do reszty w ten sposób „zmienią na lepsze”.Stop głupocie. Nie głosujemy na tych ludzi muszą odejść i to raz na zawsze.

 7. będzie ślisko to zrobimy … [color=#33cccc]lodowisko ![/color]

 8. [img]upload/small_1ScreenShot308.jpg[/img][img]upload/small_4ScreenShot158.jpg[/img][img]upload/small_28ScreenShot081.jpg[/img]

 9. Naj[img]upload/small_5ScreenShot116.jpg[/img][img]upload/small_6ScreenShot107.jpg[/img][img]upload/small_17ScreenShot108.jpg[/img]Najbardziej ,,doceniam ,, to super rozwiazanie komunikacyjne ! Nie da się , nie klucząc po miescie, wyjechac z niego !
  A może o to chodzi, zanim wyjedziesz , napatrz się na raciborski bałagan !

 10. NA TAKI POMYSłOWE,, ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI WOLNEJ I PUBLICZNEJ W C E N T R U M [img]upload/small_17ScreenShot128.jpg[/img][img]upload/small_13ScreenShot126.jpg[/img][img]upload/small_7ScreenShot127.jpg[/img] RACIBORZA

 11. gft

  Ten skwer obok kościoła to nie skwer.To jest plac.Zabrukowany kamienny plac.Przerobili prawdziwy skwer na kamienny plac.I jeszcze się tym chwalą, więc nie nazwałbym tego skwerem.Jak oni nawet głupi skwer nie potrafią zrobić to co dopiero mają do zaoferowania w innych dziedzinach.Czego się więc pchają do władzy? Pieniądz im się marzy łatwy i władza. A sio !

 12. sekcek

  Obecny prezydent z PO w sojuszu z SLD idzie znów po władzę w Raciborzu. Czym jest lewactwo z którym współpracuje obecny prezydent warto przeczytać w art.” Staniszkis Jeśli Polacy poddadzą się lewactwu to zdechną”Mozna go poszukać w Google. Czy chcemy do reszty zdechnąć w Raciborzu.Wystarczy „dokonań”obecnego prezydenta który stara się po raz kolejny o stanowisko prezydenta.

 13. szok

  Mnie się nie podoba to kumanie się z SLD ale chyba większość z nich wywodzi się z tej opcji?

 14. jakieś jeszcze jest w Raciborzu ? Chyba w katakumbach …

 15. xyz

  Komuna jest nie tylko w Raciborzu ale i w całej Polsce.To nowotwór który zaszczepili nam sowieci po ll Wojnie Swiatowej na kilkadziesiąt lat.Nie tylko ugrupowanie Lenka jest skumane z SLD ale i z lewactwem Palikota i jego partii..Pan prezes spółdzielni dusza tego ugrupowania pare lat temu zaprosił do Raciborza J.Palikota.Czyli ugrupowanie prezydenta Lenka ma doborowe towarzystwo lewicowe SLD i partii Palikota.Pozostawiam to bez komentarza.

 16. „Będzie odpowiedź raciborskiej Platformy Obywatelskiej na dzisiejszą wizytę w naszym mieście prezesa Jarosława Kaczyńskiego z PiS-u. 25 stycznia Racibórz odwiedzi kontrowersyjny polityk PO – poseł Janusz Palikot. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury Strzecha.

  Inicjatorem i organizatorem spotkania z Palikotem jest Tadeusz Wojnar. Za wynajęcie sali Strzechy zapłaci kierowany przez niego Ruch Samorządowy Racibórz 2000.”

 17. ,,dureń,, POlytyków – ten palący … mosty nie koty – też już do katakumb schodzi.

 18. w ,,centrum,, stała aż wała dostała …
  I sięwtedy POpłakała bo nic już nie umiała …

 19. łał

  Czy ten wielki muppet na zdjęciu, na pierwszym planie to Kamila Besz? CO ona się tak rozlała?

 20. micha

  Ja bym Palikota zaprosił do Raciborza ale tylko gdyby mi nagle odbiła palma w normalnych warunkach nigdy! Jeśli ci ludzie kumają się z takimi typami jak Palikot a teraz po raz kolejny chcą rzadzić naszym miastem to cóż więcej jeszcze pisać co za ludzie tyle lat Raciborzem rządzili? I chcą dalej robić dokładnie to samo!

 21. Lenk ma racje o tyle, że NaM niepotrzebnie zmieniało lidera pare lat temu. Gdyby dziś startowali z Myśliwym mieliby o wiele większe szanse i wielu ludzi by sie przyłączyło.

 22. kolo

  Lenk musi odejść i Raciborzanie muszą mu dać czerwoną kartkę wystarczająco na niekorzyść zmienił Racibórz w czasie dwóch kadencji.

 23. …jeżeli damy Ci 6 000 zł netto pensji , będziesz sie ubiegał o fotel Prezydenta ?

 24. pikus

  Lenk jest symbolem ukladu który rządzi Raciborzem od wielu lat. Głosując na Lenka i ludzi z jego ugrupowania tym samym damy im mandat aby znowu ten typ wzajemnych powiązań i rządzenia dalej funkcjonował w kierownictwie miasta i starostwa.

 25. Czy Lenk będzie startował na Prezydenta, jak damy mu t y l k o 6 000zł pensji netto?

 26. szok

  Pan Lenk, gdyby pozbył się otoczki swoich kolesi dalej by zaszedł.

 27. ha!ha!

  Bez ….kolesi nigdy nie zostałby Prezydentem!

 28. wiem

  Gdybyś Lenku się nie lękał opuszczenia swoich koleżków, byłbys dużo lepszym rządzącym.

 29. Mirku „Ankietę” … 1/ chyba doceniają 2/ może doceniają 3/ doceniają 4/ bardzo doceniaja 5/ doceniają tak, że aż …,,sru,,
  i będziesz DUŻO mądrzejszym …

 30. w....ny

  Idż już sobie w p…zdu i nie narażaj budzetu miasta na straty 13 515 …zł na mc. ZA co bierzesz te pioniadze polityczny parweniuszu?

 31. [img]upload/small_2ScreenShot182.jpg[/img]Jedyne Jego osiagniecie , które podatników kosztowało c. 200 000 zł to k u l a na długiej !

 32. Na stronie internetowej lenk chwali się pięknym Raciborzem, w którym mieszka. A mnie nasuwa się pytanie: czy to są jego prywatne zdjęcia? Wydaje mi sie, że wykorzystuje w kampanii materału urzedu miasta oraz mediów. Czy to jest legalne podczas kampanii?

 33. Bella

  Przecież Lenk oszpecił nasze miasto.Tzw skwer ks Pieczki jest tak ochydny że słów brakuje.Lenk funduje kamień zamiast trawy i zieleni i wśród tego kamienia ludzie mają odpoczywać.Całkowite nieporozumienie i oszpecanie naszego miasta.A co będzie gdy on znowu wygra i kolejne skwery czy parki w Raciborzu zabrukuje i oszpeci ?

 34. anoda

  Pan Lenk pozostanie dla mnie prezydentem od fontann. To fajnie, ze one są, ale mamy powazniejsze sprawy do rozwiązania. Ta fontanna na zdjeciu poniżej pokazuje jak można wydać wielkie pieniądze, na coś tak nieprzydatnego i w tak niepozornym miejscu, że aż płakać się chce z jaką niefrasobliwością szasta się publiczną własnością! To tylko jedna taka sprawa, a ile ich się znajdzie jeśli po 20 latach zmienią sie ludzie w tym miescie. Pisze o 20 latach, bo przecież obecny prezydent miasta był przed swoimi dwoma kadencjami wiceprezydentem !!! Tak samo jak obecny wieloletni starosta Hajduk, który nasz dobrze prosperujacy szpital zamienił w umieralnię… Wojnar w swoim trwaniu na stanowiskach przebił już chyba Kadafiego….Ci wszyscy ludzie powinni odejść, bo są zmeczeni, wypluci z pomysłów, dorobili się samochodów, postawili chałupy, porobili sobie układów i układzikow na najbliższe lata, ale wciąz chcą trwać, nie mogąc oderwac się od żłobu!!!! Zauwazcie, tu nikt nie powie dość Jeśli teraz ich nie wymienimy, to miasto zamieni się w rozpaczliwie opustoszały skwerek przy kościele, ktoremu udział w(być może fikcyjnym) konkursie niewiele pomoże….

 35. wilus

  Prezydent Lenk i prezydent Krzyżek dla mnie i chyba wielu mieszkańców zostanie w pamięci jako Ci którzy nie licząc się z głosem mieszkańców zrobili hekatombę w parku nad odrą cztery lata temu wycinając setki drzew i setki krzewów w naszym parku.

 36. no

  doceniamy
  – supermarkety w ktorych robisz zakupy
  – isciezki rowerowe po ktorych biegasz pod moim oknem -kiedys podloże ci noge
  – basen w którym pływaszw garniturku- szkoda że nie utonąłeś

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here