Gospodynie z Rudyszwałdu świętowały jubileusz

0

Zaproszeni goście zatańczyli zorbę wraz z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich.

W sobotę, 18 października miało miejsce spotkanie z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Rudyszwałdzie. Na uroczystość przybyli liczni zaproszeni goście, w tym członkinie, które przed laty działały w Kole Gospodyń Wiejskich.

- reklama -

 

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła Msza Święta sprawowana przez księdza proboszcza Piotra Figurniaka. Kapłan składając życzenia gospodyniom podkreślił ich bezinteresowne zaangażowanie w życie wsi, pielęgnowanie tradycji i dzielenie się swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

 

Dalsza część obchodów jubileuszu odbyła się w restauracji U Arnolda. Tam życzenia, kwiaty i prezenty składali na ręce przewodniczącej koła Róży Smołka, skarbnik Gabrieli Cieśla i sekretarz Urszuli Błaszczok liczni goście: wójt Grzegorz Utracki i wójt senior Wilhelm Wolnik, przedstawicielka KRUS w Raciborzu, radny powiatowy Leon Fulneczek, sołtys Paweł Nawrat i Rada Sołecka oraz delegacje miejscowych organizacji. W imieniu koleżanek z wszystkich KGW w gminie kosz kwiatów i kopertę z "załącznikiem" wręczyły Krystyna Lamczyk i Agnieszka Tomaszowska.

 

 

Całość uroczystości uświetniła część artystyczna – z mini recitalem wystąpiła utalentowana wokalnie mieszkanka Rudyszwałdu Julia Hanslik. Stałym punktem programu wszystkich imprez organizowanych przez rudyszwałdzkie gospodynie jest taniec "Zorba". Panie nauczyły się go 50 lat temu (pamiętają to nawet najstarsze członkinie koła) i tańczą przy każdej okazji. Tak więc tradycji stało się za dość i na jubileuszu odtańczono ten grecki taniec.

 

 

/gmina Krzyżanowice/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here