Poświęcenie odrestaurowanych organów w parafi NSPJ

2

W 79. rocznicę poświęcenia kościoła NSPJ odbyło się poświęcenie organów, które zostały odrestaurowane.

Parafianie, którzy wzięli udział w niedzielnej mszy św. w kościele NSPJ w Raciborzu mieli okazję być świadkiem specjalnej uroczystości. Jakiś czas temu odrestaurowano kościelne organy. Teraz odbyło się ich poświęcenie.

- reklama -

 

Organy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudował Bronisław Cepka. Miało to miejsce w 1986 roku. Organy mają 2592 piszczałki. Największa ma 5,5 m długości, a najmniejsza część grająca ma wielkość 8 mm. Po uroczystej mszy św. parafianie mieli okazję wysłuchać krótkiego recitalu organowego. Warto dodać, że uroczystość była tym bardziej wyjątkowa, gdyż poświęcenie organów miało miejsce w 79. rocznicę poświęcenia świątyni.

 

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. muzyk

    Ja nie wiem na jakiej mszy był autor powyższych informacji ale z pewnością nie był w Sercu. Tak się składa, że po mszy podczas której poświęcono organy, nie było żadnego recitalu. Msza zakończyła się o 10:23, organistka muzyką pożegnała wychodzących do zakrystii księży i organy zamilkły na kilka minut gdyż zaraz o 10:30 była kolejna msza. Proszę zatem nie pisać bzdur! Owszem był w planie recital ale się nie odbył.

  2. tan

    Taka uwaga bardziej formalna… Dewocjonalia,a także pewnie urządzenie kościelne takie jak królewski instrument-organy ,nie poświęca się lecz błogosławi. Tak w ostatnim okresie zauważyłem w różnych okolicznościach-się czyni. Proszę , może Osobę duchowną o komentarz w tej sprawie. Dziękuję.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here