112 bezpieczeństwo bez granic

0

W Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu odbyło się spotkanie w ramach projektu „112 bezpieczeństwo bez granic”.

 

- reklama -

 

 

Jest on realizowany w ramach funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Silesia. Tym razem uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kobyli oraz z Zakladni Skola a Materska Skola z Opavy-Komarova, po wizycie w Śląsko-Małopolskim oddziale Straży Granicznej, zawitali do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Tu policjanci drogówki omówili przepisy ruchu drogowego, dotyczące pieszych i rowerzystów. Ponadto uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód. Młodzi cykliści zostali podzieleni na pięć drużyn polsko-czeskich. Każdy członek drużyny musiał zmierzyć się z przeszkodami przygotowanymi przez mundurowych. Po podliczeniu punktów zostały wyłonione trzy najlepsze drużyny, które otrzymały nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali kaski rowerowe, kamizelki odblaskowe, odblaski i pamiątkowe dyplomy.

Dyrektor oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kobyli podziękowało raciborskim policjantom oraz funkcjonariuszom Śląsko-Małopolskiego oddziału Straży Granicznej za pomoc w organizacji projektu oraz życzliwość okazaną dla całego przedsięwzięcia.

 

źródło: KPP Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here