Uczniowie G5 w ZWiK

0

W dniu 23.10.2014 uczniowie klasy I z i II a z Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II zwiedzili Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu. Podczas wizyty zostali zapoznani z historią produkcji, uzdatniania i dystrybucji wody w Raciborzu. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzenia laboratorium, które bada wodę dostarczaną do naszych domów. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali różne urządzenia do badania wody. Zapoznali się z pracą laborantek.


Następnie obejrzeliśmy film o raciborskich wodociągach i poszliśmy do najstarszej części zakładu, gdzie urządzono sale wystawowe. Na koniec zwiedziliśmy centrum zarządzania, w którym uczniowie mogli zapoznać się z pracą w tej części zakładu. Byli ciekawi, jakie wykształcenie jest potrzebne, by tam pracować. Wielu uczniów zaskoczył fakt, że z centrum można zobaczyć na monitorach wszystkie studnie, które są znacznie oddalone od tej części miasta.


Uczniowie nie tylko poznali historię, ale także współczesne urządzenia w zakładzie, a także zapoznali się ze stanowiskami pracy oraz pracą ludzi, którzy, na co dzień zajmują się ważną dla nas pracą, która zapewnia nam codzienne, nieprzerwane dostawy wody oraz jej oczyszczanie .


Opiekunami uczniów byli: Beata Mróz – Kajstura i Róża Szramek.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here